Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Priorytetowym kierunkiem rozwoju prawie wszystkich krajów cywilizowanego świata jest stworzenie społeczeństwa informacyjnego. Dlatego reklama stanowi integralną część postępu w każdym segmencie biznesowym. Nowoczesne technologie i podejścia do reklamy umożliwiają jej tworzenie i umieszczanie całkowicie za darmo, promując swój produkt lub usługę bez prawie żadnych kosztów gotówkowych.

Rodzaje i specyfika reklamy online

Reklama jest niezbędną częścią promocji dowolnego zasobu biznesowego lub internetowego. To kierunek komunikacji marketingowej, który wpływa na wybór konsumenta. Arsenał środków perswazji reklamowej jest dość szeroki, ale bardzo ważne jest, aby zastosować je do pożądanej grupy docelowej i wybrać najbardziej skuteczny format reklamy.

 • media (może to być obraz, produkt, produkt, zawsze skierowane do dużej grupy odbiorców, nasycone żywymi obrazami i z reguły umieszczane w formacie baneru);
 • kontekstowe (reklama odpowiadająca zainteresowaniom użytkownika umieszczana jest na stronach kontekstowych w postaci banerów i reklam w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek, których temat zależy od zapytania użytkownika);
 • wirusowe (materiały reklamowe nasycone żywymi obrazami, niecodzienne pomysły, dystrybuowane przez odbiorców informacji; format jest inny – zdjęcia, filmy, wiadomości tekstowe);
 • reklama w grach online (informacje o produkcie lub usłudze są zintegrowane z formatem gry, a czasem są tworzone „pod marką”, a gracz wchodzi w interakcję z produktem reklamowym wbudowanym w skrypt).

Skuteczne reklamy online powinny być łatwe do zapamiętania i powinny stanowić atrakcyjny wizerunek produktu lub usługi, aby zainteresować klienta promowanymi wartościami, pomysłami. Jego głównymi zaletami są ukierunkowane reklamy, łatwy dostęp do wiarygodnych informacji statystycznych, stosunkowo niski koszt, interaktywność i wysoka siła nabywcza odbiorców w Internecie.

Jednocześnie jednak, aby zapewnić maksymalną skuteczność reklamy w sieci (zarówno bezpłatnej, jak i płatnej), należy pamiętać, że zasięg jej odbiorców będzie niepełny, ponieważ takie podejście jest skierowane do lepiej wykształconej i zamożniejszej populacji. Zdolność do skoncentrowania komunikatów reklamowych na określonej grupie docelowej nie zawsze może poprawić wyniki.

Reklama internetowa pokazuje maksymalną skuteczność w promocji małych firm, projektów w sieci. Aby osiągnąć najbardziej pozytywny wynik, pożądane jest przeprowadzenie równolegle z umieszczaniem wiadomości w sieci (drugi zakup towarów z tej samej serii jako prezent, sprzedaż, konkurs fotograficzny itp.).

Dziś porozmawiamy z Tobą o tym, gdzie umieścić ogłoszenie o usługach. Zasadniczo na tę kwestię należy zwrócić szczególną uwagę.

Rzeczywiście, w Moskwie i innych miastach musisz jakoś szukać klientów i promować swoją firmę. Ogłoszenia pomogą. To prawda, że u200bu200bnie zawsze jest jasne, w których miejscach najlepiej je zostawić.

Spróbujmy zrozumieć to trudne pytanie. Może możesz wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Darmowa gazeta

Pierwszym scenariuszem, na który można odpowiedzieć, gdzie umieścić reklamę na temat usług psychologa w Moskwie (a także na temat innych działań w różnych miastach Rosji), są bezpłatne gazety. Mówimy o lokalnych publikacjach, które są wydawane bezpłatnie i są dystrybuowane wśród mieszkańców domów. Są wrzucane do skrzynek pocztowych każdego dnia.

Ta metoda jest niezwykle popularna wśród tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na rozwiązanie problemu, gdzie umieścić reklamę usług masażu, hydraulika, prawnika i innych specjalistów.

Wystarczy zadzwonić do wydawcy (wydawcy), aby ubiegać się o miejsce docelowe. Czasami łatwiej to zrobić, korzystając z oficjalnej strony internetowej gazety w Internecie.

Ale to nie jedyne miejsce, w którym reklamują firmę.

Płatne gazety

Jeśli nie wiesz, gdzie umieścić reklamę w usługach finiszera, korepetytora itp., Możesz skontaktować się z płatnymi gazetami. Prawdopodobieństwo, że cię zauważą w tym przypadku, jest wyższe. Tak, a za usługi zakwaterowania płacisz nie tak drogo, jak tylko możesz.

Dlaczego tak jest? Ludzie codziennie otrzymują bezpłatne gazety. I niewielu je czyta. Stosuje się je głównie jako makulaturę. I wręcz przeciwnie, opłacane gazety nabywają sensownie, w jednym lub innym celu. W większości przypadków ogłoszenia serwisowe będą czytane tak samo jak inne informacje.

Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Zasadniczo najlepiej łączyć reklamy w bezpłatnych i płatnych gazetach. Wynik z tego będzie wyższy. Co więcej, przede wszystkim nie wydasz nic na zakwaterowanie. Tylko kilka minut swojego czasu. I to wszystko. To prawda, że u200bu200bistnieje wiele innych odpowiedzi, w których można umieścić reklamę usług w Moskwie i innych miastach.

Deski w domu

Kolejnym jest użycie specjalnych tablic ogłoszeń w budynkach mieszkalnych. Wystarczy wydrukować swoją reklamę, a następnie nakleić ją w specjalnie wyznaczonych miejscach w pobliżu domów. I wszyscy mieszkańcy na pewno zwrócą uwagę na obsługę.

Również dość popularna sztuczka. Ale ma wiele istotnych wad. Po pierwsze, jest to koszt reklamy. Lista reklam będzie kosztować porządną sumę, jeśli potrzebujesz dużo kopii. Po drugie, będziesz musiał poświęcić dużo czasu na ich publikowanie.

Jeśli wolisz zatrudnić specjalnych kurierów, będą musieli zapłacić. Ta metoda jest odpowiednia tylko dla tych, którym nie przeszkadza czas, wysiłek, a także fundusze na własną „promocję”.

W przeciwnym razie możesz wybrać sobie mniej, aby rozwiązać problem.

Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Miasto

Ponadto, jeśli nadal nie możesz zdecydować, gdzie umieścić ogłoszenie o usługach, ale fora dyskusyjne są już ukończonym etapem, spróbuj użyć … miasta. We wszystkich miejscowościach są miejsca, w których można przykleić reklamy, aby przyciągnąć potencjalnych klientów.

W tym znaczeniu często stosuje się ogrodzenia, a jak pokazuje praktyka, wystarczy zatrudnić kuriera, który wykona za ciebie pracę. A potem po prostu usiądź i poczekaj. Osoby przechodzące przez reklamę z pewnością zwrócą uwagę na to, co zostanie umieszczone na płocie lub słupku. Spróbuj więc wziąć to pod uwagę przy rozwiązywaniu problemu. Czasami możesz samodzielnie zrealizować pomysł.

Transport

Gdzie umieścić reklamę usług frachtowych, a także różnorodne reklamy? Nowoczesną i daleką od najbardziej kosztownej opcji rozwoju wydarzeń jest wykorzystanie transportu publicznego i taksówek do rozwiązania tego problemu.

Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Obecnie wiele firm oferuje reklamy w autobusach, tramwajach, trolejbusach, a także taksówkach. Warto zauważyć, że ta konkretna metoda przyciąga wielu kupujących. Dlaczego Drożność potencjalnych klientów w transporcie publicznym jest ogromna. Dlatego wszyscy zainteresowani Twoją reklamą będą mogli łatwo ubiegać się o usługi.

Niemniej jednak jest to płatna przyjemność. A jeśli nie planujesz dużych wydatków na „promocję”, lepiej zostaw ten pomysł za sobą. Średnio jeden miesiąc reklamy w transporcie kosztuje 10 000 rubli. Z jednej strony to nie tyle. Ale z drugiej strony zawsze możesz zrobić bez dodatkowych kosztów.

Czasopisma

To prawda, że u200bu200bnastępny scenariusz jest nadal wart trochę pieniędzy. Chodzi o to, że jeśli nie wiesz, gdzie lepiej jest reklamować usługi, możesz użyć reklamy w specjalistycznych czasopismach. Z reguły ta technika jest niezwykle skuteczna.

Dlaczego Potencjalny klient kupi czasopismo o określonym temacie, a następnie będzie mógł znaleźć usługi specjalizujące się w jego działalności. Tak, konkurencja tutaj jest wysoka, ale prawdopodobieństwo przeczytania reklamy jest również ogromne.

Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni motyw do publikacji drukowanej. Na przykład w czasopismach budowlanych podawaj ogłoszenia o pracach remontowych, a także o transporcie. I tak dalej. Spójrz i przekonaj się, że ta technika naprawdę działa.

Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Fora

Dotarliśmy do najbardziej powszechnego i bezpłatnego odbioru, jaki możesz sobie wyobrazić. Chodzi o wykorzystanie Internetu do rozwiązania naszego obecnego problemu. Pierwszą rzeczą, którą możesz poradzić, jest opublikowanie reklam na specjalistycznych forach poświęconych konkretnemu tematowi.

Ta metoda jest naprawdę skuteczna. A jednak w jakim mieście mieszkasz. W każdym razie będzie działał. Co najważniejsze, upewnij się, że reklama jest umieszczona w formie regionu, w którym mieszkasz. W przeciwnym razie pozyskiwanie klientów nie powiedzie się.

Pamiętaj też, że reklama nie powinna wyglądać jak spam. W przypadku takich postów Twoje konto zostanie po prostu zablokowane. Lub spróbuj zrobić ukryty PR na forach lub wybierz takie gałęzie, w których dozwolona jest bezpośrednia reklama. Znalezienie tego rodzaju hostingu jest łatwe i proste we wszystkich regionach Rosji.

Sieci społecznościowe

Następnym scenariuszem jest umieszczenie ich ogłoszeń o niektórych usługach w sieciach społecznościowych. Możesz wysyłać reklamy za pośrednictwem prywatnych wiadomości lub dodawać je do specjalnych społeczności tematycznych. Nawiasem mówiąc, drugie podejście jest bardziej przydatne i skuteczne niż pierwsze.

Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Dzięki sieciom społecznościowym nie musisz już zastanawiać się, gdzie reklamować usługi fotografa, projektanta, hydraulika, fryzjera itd. Wystarczy wybrać temat reklamy, znaleźć odpowiednią grupę w swoim mieście, a następnie opublikować kolorowy i interesujący post. I możesz poczekać na kupujących i klientów.

Jeszcze lepiej, jeśli utworzysz osobny profil dla reklam i reklam. Na przykład VKontakte. Z tego odpowiesz na pytania potencjalnych klientów.

To nie tylko przyciągnie społeczeństwo do firmy, ale także przyczyni się do szybkiego wzrostu popularności organizacji.

W końcu większość informacji uzyskiwanych obecnie przez użytkowników z sieci społecznościowych. Umieszczanie tutaj reklam to więc doskonały ruch marketingowy.

Wirtualne tablice ogłoszeń

Ale jest jeszcze jedno miejsce, które jest niezwykle popularne wśród ludzi, którzy świadczą określone usługi. To podejście jest nie tylko bezpłatne, ale także skuteczne. Chodzi o to, że jeśli zastanawiasz się, gdzie umieścić ogłoszenie o usługach, nadszedł czas, aby znaleźć wirtualną tablicę w sieci WWW, a następnie opublikować tam własne reklamy.

Na przykład najczęściej ostatnio korzystają ze strony internetowej Avito. Jest uniwersalny. Oznacza to, że możesz umieścić reklamę w dowolnym mieście.

Wystarczy przejść prosty proces rejestracji, napisać tekst reklamy, w razie potrzeby dołączyć zdjęcia do przyszłego postu, a następnie wybrać żądane miasto i opublikować.

Praktyka pokazuje, że Avito cieszy się zaufaniem wszystkich użytkowników. Dlatego prawdopodobieństwo, że reklama odniesie sukces, jest niezwykle wysokie.

Zobacz też:  4 ćwiczenia na palce pianisty

Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Nie zapomnij o tablicach ogłoszeń z różnych gazet. Na przykład możesz łatwo i po prostu reklamować usługi w witrynie Hand to Hand. Lub jakikolwiek inny wydruk. To prawda, że u200bu200bużytkownicy nie zawsze odwiedzają tego rodzaju strony, a także zwracają uwagę na wszystkie reklamy. Dlatego najlepiej jest używać Avito w Internecie do reklamowania swoich działań.

Jak widać, bez problemu i wysiłku można rozwiązać pytanie, gdzie umieścić reklamę usług w Moskwie i innych miastach. Najlepiej połączyć wszystkie proponowane opcje. W końcu wszystkie z nich w pewnym stopniu przyciągną potencjalnych konsumentów.

Promocje będą więc udane. Najważniejsze – bądź gotów dać trochę pieniędzy na wdrożenie pomysłu. Bez wydania grosza szybki wynik jest bardzo trudny do osiągnięcia. Ale jest taka możliwość. Wybierz metody, które Ci odpowiadają, a następnie je zastosuj.

I na pewno usłyszą o tobie.

Przyjaciele, witam was! Dzisiaj powiem ci, gdzie się reklamować w Internecie, aby uzyskać dobrą konwersję.

Spam i różne mailingi z pewnością przynoszą rezultaty, ale będziesz potrzebować kilku fałszywych kont, aby nie stracić głównego. Kupujesz kilkadziesiąt kont VKontakte, rejestrujesz dziesiątki Skype, kupujesz program do dystrybucji i zaczynasz.

Zasadniczo jest to działająca opcja, gdy blokujesz strony, kupujesz inne i nadal hamujesz wszystkich z rzędu swoimi reklamami. Teraz niektóre projekty są tak właśnie szkolone.

Aby powiedzieć ci, co właśnie napisałem, pobierają 10 tysięcy rubli, a następnie musisz kupić programy do dystrybucji, a nie są tanie. W jednym projekcie, który jest teraz na wyciągnięcie ręki po bezpłatnej rejestracji, zabierze Cię tuzin, aby powiedzieć ci, co spamować za pośrednictwem programów. I jeszcze dziesięć trzeba będzie wydać na te programy.

W tym artykule chcę powiedzieć, gdzie należy reklamować się w Internecie bez biuletynów, sieci społecznościowych i skype. A także bez kosztów różnych programów i robotów. Reklamy mogą być znacznie łatwiejsze.

Na moim blogu dla Ciebie jest okazja, aby dowiedzieć się, jak profesjonalnie zaangażować się w reklamę i zostać głównym menedżerem. Aby to zrobić, przejdź do strony „” i przejdź szkolenie tam na temat nagrań wideo. Tam poznasz wszystkie podstawowe metody reklamy i przyciągania klientów i partnerów.

6 osobistych aplikacji do organizacji czasu

Zarządzanie pracą zespołu to jedno. Zarządzanie swoimi zadaniami zawodowymi i prywatnymi oraz zainteresowaniami to zupełnie inny temat. Równie ważny, wolny czas często się kurczy i nie daje poczucia satysfakcji z efektywnie i przyjemnie spędzonego wieczoru, czy weekendu. Jak sobie pomóc?

Pocket 

Jeśli nie masz czasu przeczytać/zobaczyć/posłuchać czegoś w momencie, w którym to znajdujesz, ale bardzo chcesz to zrobić później, a jednocześnie boisz się, że o tym zapomnisz i w popłochu kopiujesz linki do jakiegoś dokumentu – Pocket jest dla Ciebie.

Funkcjonalna, ładna wizualnie multimedialna kieszeń to coś dla osób, które chcą rozwijać swoje zainteresowania i kompetencje, ale w codziennym biegu zdarza im się gubić treści, które są dla nich wartościowe.

Zaglądanie do tej aplikacji jest przyjemnością – jak tylko wypełnisz ją tym, co Cię interesuje, będziesz w stanie zapewnić sobie chwilę konstruktywnego oderwania w czasie lunchu, w komunikacji miejskiej, czy w oczekiwaniu na spotkanie.

Co najlepsze – używając Pocket większość tych treści możesz otwierać offline. https://getpocket.com/

WorkTime

To polska aplikacja, która poprzez mierzenie i zarządzanie czasem prowadzi do zmniejszenia kosztów i zwiększenia przychodów. Dzięki Worktime bardzo łatwo możesz policzyć jak dużo czasu poświęciłeś konkretnym zadaniom i projektom.

W wyciąganiu wniosków pomaga analityka i automatycznie generowane raporty. To co wyróżnia Worktime spośród konkurencji to gama możliwości zawarta w prostym interfejsie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które rozliczają się ze swoimi klientami w stawce godzinowej lub ryczałtach za projekty.

Takie osoby szybko mogą sprawdzić na jakim kliencie spędzają najwięcej czasu i czy ta ilość przekłada się ostatecznie na odpowiednią wysokość wynagrodzenia. Aplikacja sprawdzi się w przypadku potrzeb pojedynczego freelancera jak i kilkunastoosobowych zespołów projektowych.

Oprócz aplikacji webowej Worktime dostępny jest w wersji na iPhony i telefony z Androidem.

Evernote

Uniwersalna i funkcjonalna aplikacja, która pomaga odciążyć pamięć – pozwala zgromadzić w jednym miejscu informacje na temat całego naszego funkcjonowania, zaczynając od służbowego spotkania, czy planowania szkolenia, przez listę zakupów, adres znajomych, książkę, którą warto przeczytać, kończąc na pomysłach, czy przemyśleniach. Evernote umożliwia gromadzenie notatek dźwiękowych, tekstowych, wizualnych i graficznych, notatki mogą być wzbogacane o przypisy i różnorodne elementy graficzne, na przykład fragment strony internetowej. Do tego służą wtyczki, takie jak nożyczki, które działają z przeglądarką. Notatkom można przypisywać znaczniki, mogą być wyszukiwane na podstawie różnych kryteriów, na przykład miejsca ich wprowadzenia (GPS). Evernote ma obecnie około ćwierć miliona użytkowników w Polsce, doczekała się wersji w języku polskim. https://evernote.com/intl/pl

Todoist

Aplikacja, która pomoże Ci w realizowaniu celów i zadań, jakie sobie wyznaczysz. Doskonale nadaje się też do współdzielenia zadań, czy projektów w czasie rzeczywistym. Minimalistyczny, estetyczny interfejs, intuicyjna obsługa, wiele funkcjonalności w darmowej wersji to niewątpliwe zalety aplikacji.

Pozwala ustalać priorytety dla zadań, tworzyć projekty, dodawać komentarze i pliki do zadań. Synchronizuje się między urządzeniami, tworzy statystyki i raporty z wykonanych zadań, co pozwala na ocenę swojej produktywności w różnych dniach i porach oraz lepsze planowanie czasu.

Posiada wtyczkę do Gmaila, Outlooka, Thunderbirda, rozszerzenia do Chrome i Firefox. Aplikacja działa offline i online, zadania są synchronizowane w czasie rzeczywistym, narzędzie działa na różnych rodzajach urządzeń (Todoist posiada 10 wariantów i rozszerzeń na różne platformy i systemy).

Z Todoist korzysta ponad 10 milionów użytkowników na całym świecie. https://pl.todoist.com/

Wunderlist

Mimo głosów, że Microsoft To-Do zastąpi Wunderlist, ten ostatni żyje i ma się dobrze, w kwietniu tego roku wprowadzono jego kolejną aktualizację. Wyjaśnienie jest proste: To-Do brakuje większości funkcji Wunderlist, swoje robi też przyzwyczajenie – aplikacja dostępna jest na rynku od…roku, używa jej ponad milion użytkowników na całym świecie.

Wunderlist to prosta i intuicyjna platforma do zarządzania zadaniami. Została stworzona z dbałością o walory estetyczne i wygodę użytkownika. Pozwala na dodawanie zadań, importowanie list zadań z innych aplikacji, wysyła powiadomienia, synchronizuje się z wieloma urządzeniami. Pozwala na dodawanie do zadań innych osób i synchronizację kalendarzy. https://www.wunderlist.com/

Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Any.do

Bardzo prosta, minimalistyczna aplikacja do planowania. Jeśli oczekujecie wielu funkcjonalności i bogatego interfejsu, możecie być rozczarowani – nie ma tu zbędnych oznaczeń, wielu katalogów, czy rozbudowanego systemu planowania i powiązywania zadań.

Słowem – nic nie odciąga uwagi od podstawowej funkcji  aplikacji – możliwości wpisania zadania i ustawienia przypomnienia. Any.do nie zasypuje niepotrzebnymi powiadomieniami i komunikatami, nie zaśmieca urządzenia, nie zajmuje całego pulpitu najeżonym kalendarzem.

Zadaniom można nadać priorytet, załączyć notatkę, czy dodać do nich inne osoby. Wykonane zadanie wykreśla się z listy przejeżdżając palcem po ekranie. I to wszystko.

Proste narzędzie dla osób ceniących sobie minimalizm i funkcjonalność, albo dla tych, które potrzebują dodatkowego narzędzia na osobisty użytek.  https://www.any.do/

To była lista 6 osobistych aplikacji do organizacji czasu. Daj znać w komentarzach czy któraś z nich przypadła Ci do gustu. A na koniec jeszcze jedna aplikacja gratis ????

Pomotodo

Osobista aplikacja do zarządzania własnym czasem pracy. Pozwala zapisywać pomysły, ustalać plan zadań, tworzyć statystyki na temat produktywności. Jak dotąd brzmi zwyczajnie, jak każda inna aplikacja do planowania czasu. Tym co ją wyróżnia jest połączenie listy zadań z techniką Pomodoro.

Nazwa tej techniki pochodzi od kuchennego minutnika w kształcie pomidora, który został wykorzystany przez pewnego młodego włocha, by ułatwić mu zarządzanie czasem przeznaczonym na naukę. Ustawiał na minutniku 25 minutowe “sety pomodoro” w trakcie których wymagał od siebie 100% skupienia. Po każdym pomodoro miał 5 minut przerwy, po 4 pomodoro 30 minut odpoczynku.

Aplikacja Pomotodo umożliwia regulowanie pracy w takim trybie. Pozwala na wyłączenie innych aplikacji i sieci w trakcie każdego pomodoro, żeby uniknąć dekoncentrujących powiadomień i wiadomości. Najważniejsza zasada jest taka, że pomodoro jest niepodzielne, a zadania wykonujemy według ich priorytetu. Technika ta jest bardzo efektywna, jeśli trzymamy się zasad.

Śledzenie swojej efektywności umożliwiają statystyki prowadzone przez aplikację. https://pomotodo.com/

Przydatne narzędzia do komunikacji w firmie

W skrócie – darmowy czat dla małych zespołów. W praktyce to zestaw kanałów dla poszczególnych projektów, w obrębie których toczą się zamknięte dyskusje wcześniej zdefiniowanej grupy uczestników. Nadzór nad czatem sprawuje administrator, który może włączać kolejne osoby w rozmowę.

Wśród pozytywnych cech Slacka na pewno należy wyróżnić przyjazny dla użytkownika interfejs przypominający niegdyś popularny IRC oraz możliwość integracji z najbardziej popularnymi narzędziami dla programistów. Dodatkowy plus to spore i zawsze dostępne archiwum i pokaźna przestrzeń dyskowa do przechowywania danych w chmurze.

Zobacz też:  Jak skutecznie się motywować?

Bonus – kilka dodatkowych funkcjonalności, które w codziennym użytkowaniu są bardzo przydatne: tworzenie podglądu linków i obrazów w wygodnym formacie, wyszukiwanie słów nie tylko w pokoju rozmów, ale także w dokumentach pdf dołączonych do rozmowy.

Jakieś minusy? Slack może nie spełnić oczekiwań w zarządzaniu wieloma projektami jednocześnie, co po jakimś czasie może wymóc na zespole korzystanie z innych komunikatorów. Również inwestycja w wersję premium nie przyniesie spodziewanych korzyści – w praktyce zwiększy tylko pojemność pamięci.

Dla kogo? startupy do 5-15 osób
Dlaczego? darmowa wersja podstawowa, niedroga wersja premium, wygodny interface

Kiedy przestaje spełniać oczekiwania? kiedy liczba projektów rośnie.

 •  
 • Redakcja poleca: Dotacje unijne – jak pozyskać środki dla firmy

Trello – proste na pierwszy rzut oka

Kolejna przydatna aplikacja dla startupów z małym zespołem – Trello. Umożliwia wizualne zarządzanie notatkami, przypisanymi do danych projektów. Trelo adaptuje zasady japońskiej metodyki zarządzania projektami Kanban i pozwala śledzić postęp w realizacji na bieżąco.

Oprócz tego daje możliwość wpisywania komentarzy pod każdym tematem, dołączania plików, tworzenie checklisty oraz szacowanie czasu przeznaczonego na zadania.

Trello uważane jest za jeden z najbardziej wygodnych systemów zarządzania projektami, jest jednak dość minimalistyczny co przy małych projektach jest zaletą, a przy dużych wadą i wówczas musimy poszukać czegoś bardziej zaawansowanego.

Dla kogo? zespoły, które pracują nad jednym lub maksymalnie kilkoma projektami jednocześnie.
Dlaczego? Najbardziej prosty i przystępny interface, możliwość do monitorowania realizacji zadań.
Kiedy przestaje spełniać oczekiwania? Kiedy liczba projektów rośnie.

Jira

Jira – task tracker od Atlassian, nazywana również Godzillą – ulepszoną i rozszerzona wersja Bugzilli, jest przystosowana nie tylko do wyłapywania błędów, ale przede wszystkim do wewnętrznej koordynacji wielu projektów.

Panel przypomina prawdziwe centrum dowodzenia – mnóstwo zaawansowanych funkcji i ustawień, które początkowo mogą być sporym wyzwaniem. Program pozwala tworzyć dla każdego projektu system zabezpieczeń i notyfikacji, ma mnóstwo wtyczek ułatwiających planowanie projektu i raportowanie, m.in.

tworzenie wykresów Gantta oraz integrację z systemem kontroli wersji Git. W ramach każdego projektu można zastosować narzędzia automatyzujące proces. Zadania utworzone w Jira mogą być ze sobą połączone w rozmaitych zależnościach i konfiguracjach, np.

niewykonanie danego zadań może blokować realizację kolejnych i ukończenie całego procesu a złożone zadania mogą być dzielone na mniejsze, składowe tzw. Subtaski. Cena usługi to chyba jedyny minus tego rozwiązania – zależy od liczby licencji dla osób, które korzystają z oprogramowania.

Preply – nauka angielskiego dla każdego! – pomaturze.pl

Angielskiego młodzi uczą się stosunkowo szybko i łatwo a to za sprawą sprzyjającego otoczenia. Większość programów, gier dostępnych dla dzieci wymaga obsługi w tym że języku. Również sporo bajek ma anglojęzycznych bohaterów i zapożyczeń. Tym samym dzieci od najmłodszych lat obcują z angielskim i widząc sens nauki podejmują jej trud.

Najczęściej przyswajanie słówek angielskich odbywa się przy okazji zabawy, korzystania z danej aplikacji itp. Z tego też względu rodzice chętnie wysyłają swoje maluchy na lekcje z angielskiego, ciesząc się zdobywaniem nowych umiejętności. Angielski dla dzieci wymaga odpowiedniej systematyki materiału w zależności od wieku uczniów i ich kompetencji językowych.

Należy mieć to na uwadze, jeśli podejmiemy się trudu samodzielnie uczyć dziecko będąc jego rodzicem. Nieco inaczej prezentuje się program nauczania dla trzylatków, a nieco inaczej dla ośmiolatków czy dwunastolatków.

Wiele pojęć wymaganych przy nauce języka jest niezrozumiała dla dzieci, stąd nacisk kładziony jest na naukę poprzez przykłady, nie definicje i teorie jak bywa to na kursach językowych dla dorosłych. W przypadku grupy najmłodszych nauka polega wyłącznie na zabawie i osłuchaniu się z językiem angielskim.

Poprzez zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne czy praktyczne, ogólnorozwojowe dzieci uczą się angielskich słówek, zwrotów grzecznościowych jak i czasowników. Na tym etapie nauki niezbędne są częste powtórki i utrwalanie materiału wieloma możliwymi sposobami poprzez słuchanie, oglądanie, doświadczanie na miarę możliwości.

Efekty nie są spektakularne, ale wielu rodzicom to wystarcza. Dla dzieci jest to wyśmienita zabawa nie różniąca się od zabawy w piaskownicy. W tej grupie wiekowej szczególnie ważne jest uzupełnienie nauki powtórkami w domu.

By nauczyć się angielskiego wieku czterech lat wyłącznie z cotygodniowych zajęć z lektorem angielskiego trzeba być wybitnie zdolnym dzieckiem, jednak kiedy zajęcia te wspierane będą codziennym odsłuchaniem piosenek z zajęć, czy zabawą ze słówkami pojawiającymi się na zajęciach, to owszem czterolatek może osiągnąć widoczne efekty w nauce – podaje Preply, angielski dla młodzieży, dorosłych i angielski dla dzieci (Warszawa).

W grupach dzieci starszych można wprowadzać elementy gramatyki jak również pisowni, kojarzenia znaczenia nie tyle z przedmiotem, obiektem co z zapisem tegoż słowa. Wypowiedzi są bardziej złożone, a słownictwo rozbudowane, aczkolwiek nie można zapominać iż nadal jest to angielski dla dzieci, a dzieci szybko się nudzą i dekoncentrują.

By zaciekawić dzieci należy zajęcia uatrakcyjniać na rozmaite sposoby. Kreatywność lektora jest tutaj kluczem do sukcesu. Praca z książką nie jest najlepszym pomysłem na naukę dzieci. Urozmaiceniem są prezentacje multimedialne, nagrania audio i wiele możliwości nauki poprzez gry i zabawy.

Już w nauczaniu początkowym, czy u dzieci sześcioletnich pojawiają się pierwsze podręczniki do nauki angielskiego, z których to w sposób spójny, harmonijny dzieci uczą się języka obcego. Im dzieci są starsze nauka języka angielskiego się zmienia. Od zabawy słówkami lektorzy z czasem przechodzą do dialogów i scenek jakie dzieci przygotowują.

Również wypracowania stają się bogatsze w słownictwo i konstrukcje gramatyczne. Poczynając naukę języka angielskiego do pierwszej klasy szkoły podstawowej już w trzecim roku nauczania dzieci posługują się czasem przeszłym oraz przyszłym obok teraźniejszego. Nauka postępuje coraz szybciej wraz z rosnącymi umiejętnościami. Niestety niezbędna jest praktyka.

Znajomość angielskiego wyłącznie ze szkoły jest znikoma, stąd też wiele dzieci uczęszcza na dodatkowe zajęcia z angielskiego oferujące rozbudowany katalog możliwości.

Z pomocą przychodzi również internet, w którym angielski dla dzieci jest wyodrębnioną specjalizacją operującą mnóstwem dedykowanych programów, aplikacji i materiałów do nauki.

Jeśli dziecko nie jest w stanie samodzielnie odnaleźć miejsc w sieci z których warto czerpać wiedzę warto posłużyć się gotowymi e-kursami oraz aplikacjami na telefon, tablet, które w przyjemnych sposób mogą podszkolić angielski niekoniecznie ten znany ze szkoły,a le również język potoczny. Jednym z ciekawych rozwiązań dla uczniów szkół w sieci są korepetycje online.

To innowacyjna metoda, która może być podstawową, bazową jak i uzupełnieniem, urozmaiceniem nauki języka angielskiego. Zaletą korepetycji jest możliwość skorzystania z pojedynczej lekcji w dowolnym czasie i miejscu.

Na zajęcia nie trzeba dojeżdżać, nie ogranicza nas lokalizacja zamieszkania, gdyż możemy wybrać lektora nawet z drugiego końca świata, nie tylko Polski. To niezwykle atrakcyjne narzędzie do nauki zwłaszcza dla młodzieży, która uwielbia nowinki technologiczne.

O ile komunikacja internetowa za pośrednictwem Skype to żadna nowość, to korepetycje zdalne z wykorzystaniem komunikatora są nowością na rynku podbijającą serca wielu uczniów. Wygoda, komfort realizacji korepetycji zapewniają również szereg oszczędności z jakich cieszą się również rodzice finansujący korepetycje i naukę angielskiego swoich latorośli.

Pomocnym adresem w poszukiwaniu korepetycji zdalnych może być preply.com, gdzie znajduje się bogata baza adresów, kontaktów i ofert w postaci profili korepetytorów stacjonarnych i zdalnych z całej Polski i zza granicy. Platforma Preply z pewnością przydatna będzie jeśli szukasz dla dziecka native speakera, tutaj wybór jest ogromny.

Native speakerów z angielskiego możesz wybierać zarówno pod kątem pochodzenia, stawek za godzinę, czy też doświadczenia, zainteresowań itd. Jako iż serwis jest dla każdego, oferuje również angielski dla dzieci, jednakże dobierając lektora, korepetytora dla dziecka warto zwrócić uwagę na specyfikę nauki dziecka w zależności od jego wieku.

Kluczowe w tym wypadku jest podejście do dzieci, umiejętności dydaktyczne korepetytora i jego doświadczenia z dziećmi. Bądź co bądź nauka wielu zagadnień językowych dla dorosłych jest banalnie oczywista, co dla dzieci jest wielce trudne.

Angielski dla dzieci online to nie ostateczność, a przyszłość, mimo iż większość rodziców podchodzi do oferty nieufnie i woli najpierw wypróbować okoliczne kursy językowe i zajęcia z angielskiego. Skuteczność nauki online nie odbiega od tradycyjnego modelu edukacji a wręcz przeciwnie przemawia na korzyść nauki w sieci.

Dodatkowo zajęcia zdalne można mieć pod większą kontrolą, są one indywidualne i mimo wyjazdów czy choroby dziecko nie opuszcza zajęć, które można przenieść, jak i odbyć w domu, na wyjeździe, gdziekolwiek.

Z czasem coraz więcej osób sięga po profesjonalną pomoc online z języka angielskiego tak dla nadrobienia zaległości szkolnych, pomocy w odrobieniu zadań domowych jak i poszerzeniu wiedzy językowej i doskonaleniu angielskiego wykraczającego poza szkolną podstawę programową.

Nauka angielskiego dla dzieci online dopiero się rozwija, warto zatem próbować, śledzić oferty bowiem dzięki temu zaoszczędzić można nie tylko sporo funduszy ale również czasu.

Nauka angielskiego staje się dostępna dla każdego, również dla dzieci zapracowanych rodziców, którzy nie maja czasu wozić dzieci na zajęcia lub nie mają w okolicy dostępnych zajęć, szkół językowych. Preply otwiera nowe możliwości edukacyjne zgodne z rosnącymi zainteresowaniami najmłodszych nowymi technologiami, komputerami i internetem.

Autor: Preply,

Zobacz też:  Trudności w przygotowaniu do matury [raport]

nauka angielskiego poprzez Skype jak i stacjonarnie np. w Warszawie i innych miastach. Zapraszamy na efektywną formę nauki z wybranym lektorem.

Lista dobrych drugich pomysłów na pracę

Czy jesteś zainteresowany zdobyciem drugiej pracy, aby uzupełnić swoje dochody? Druga praca określana czasem jako „boczny zgiełk” może być przydatna z wielu powodów.

Nie tylko może zapewnić ci dodatkowe pieniądze, ale może być świetnym sposobem na rozwijanie swojej pasji, ćwiczenie talentu, budowanie umiejętności do CV, poznawanie nowych ludzi lub wypróbowanie nowego obszaru kariery bez opuszczania obecnej pozycji.

Jeśli uważasz, że druga praca jest dla Ciebie dobrym pomysłem, przeczytaj poniżej wskazówki, jak znaleźć drugą pracę i jakie są drugie miejsca pracy.

Następnie przeczytaj szczegółową listę możliwych pomysłów na drugie stanowisko.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej drugiej pracy dla Ciebie

 • Upewnij się, że możesz nim zarządzać. Zanim zaczniesz szukać drugiej pracy, zastanów się dobrze, czy druga praca jest dla Ciebie właściwą decyzją. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu w swoim harmonogramie, aby zrównoważyć dwa zadania. Jeśli masz zajętą, stresującą pierwszą pracę, bądź ostrożny przy dodawaniu drugiej pracy do równania. Być może warto rozważyć poszukiwanie nowej, lepiej płatnej, pełnoetatowej pozycji, zamiast szukać drugiej pracy, aby uzupełnić swoje dochody. Upewnij się także, że pieniądze są warte utraty wolnego czasu. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy dokładnie przeanalizuj za i przeciw drugiej pracy.
 • Poszukaj elastyczności. Większość z wymienionych poniżej pomysłów na pracę nie wymaga zaangażowania w pełnym wymiarze godzin i oferuje elastyczność w obchodzeniu się z harmonogramem . Trend w zatrudnianiu dotyczy zatrudnienia na umowę i zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin, dzięki czemu można znaleźć wiele elastycznych ofert pracy. W rzeczywistości wiele aplikacji do pracy zapyta, kiedy jesteś gotowy do pracy. Przynajmniej niektóre z tych prac, możesz pracować online z domu . W większości przypadków będziesz w stanie obejść swój plan pracy w pełnym wymiarze bez konieczności żonglowania w miejscu, w którym musisz być. Poszukaj tego rodzaju zadań, które pozwolą na taką elastyczność.
 • Bądź elastyczny. Gdy poszukujesz drugiej pracy, musisz także być elastyczny. Jeśli to możliwe, rozważ prace, które wymagają nocnych i weekendowych. Są to zadania, których potrzebuje mniej osób, więc masz większe szanse na zatrudnienie.
 • Pomyśl o lokalizacji. Możesz także chcieć pracy o elastycznej lokalizacji. Być może szukasz tylko prac, które pozwolą Ci pracować w domu lub ubiegać się o pracę w sklepach w pobliżu domu, aby łatwo dojeżdżać do pracy. Zastanów się, czego potrzebujesz w miejscu pracy.
 • Zrób listę swoich zainteresowań. Jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju pracę szukasz, zrób listę swoich zainteresowań. Czy masz umiejętności lub pasję, których nie jesteś w stanie rozwinąć w pracy? Być może druga praca to miejsce, w którym można to zrobić. Podobnie, jeśli istnieje firma, której produkt pasjonujecie, możecie poszukiwać pracy z nimi.
 • Zastanów się umiejętności, które musisz rozwijać. Jeśli istnieje umiejętność ważna dla pierwszej pracy, ale czujesz, że możesz poprawić tę umiejętność, być może spróbuj znaleźć drugą pracę, która pomoże ci ulepszyć tę umiejętność. Ponadto, jeśli ostatecznie masz nadzieję na zmianę pól kariery, wybierz drugą pracę, która pomoże ci rozwinąć umiejętności potrzebne w nowej dziedzinie.
 • Szukaj na wiele sposobów. Drugą pracę można znaleźć na kilka sposobów. Przekaż słowo w swojej sieci (poprzez rozmowy osobiste, w mediach społecznościowych, za pośrednictwem poczty e-mail itp.), Że szukasz drugiej pracy. Poszukaj pracy w niepełnym wymiarze godzin online. Rozważ także odwiedzające firmy, którymi jesteś zainteresowany, i zapytaj, czy szukają pomocy w niepełnym wymiarze godzin. Oto więcej porad, jak znaleźć drugą pracę .
 • Uważaj na oszustwa. Wiele oszustw internetowych wiąże się z obiecującymi pracami w niepełnym wymiarze godzin, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Uważaj na każdą pracę, która prosi o złożenie czeku lub prosi o kartę kredytową lub inne bardzo osobiste informacje (takie jak Twój numer ubezpieczenia społecznego). Przeczytaj więcej o unikaniu oszustw związanych z pracą tutaj .

Rodzaje drugich prac

Istnieje wiele różnych zadań, które mogą służyć jako dobra druga praca dla ciebie. Poniżej znajduje się pięć ogólnych kategorii drugich zadań. Pamiętaj, że te kategorie nie obejmują każdej możliwej drugiej pracy – jest o wiele więcej możliwości.

W tych kategoriach jest świetnie, ponieważ większość z nich pracuje w niepełnym wymiarze godzin. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą zarządzać dwiema pełnoetatowymi miejscami pracy, często jest to trudne, a nawet niemożliwe. Najlepiej byłoby, gdyby twoja druga praca była w niepełnym wymiarze godzin, prawdopodobnie z elastycznym harmonogramem.

Przeczytaj tę listę, aby zobaczyć, jakie są kategorie i zrozumieć zalety i wady każdego z nich:

Freelance jobs – Praca niezależna obejmuje wykonywanie pracy lub projektów dla wielu firm, zamiast pracy dla jednej firmy na raz. Firmy często zatrudniają niezależnych pisarzy, redaktorów, grafików, specjalistów ds. Wprowadzania danych i nie tylko.

Dobrą rzeczą w przypadku zleceń zewnętrznych jest to, że godziny są zazwyczaj elastyczne – możesz wybrać pracę, kiedy chcesz pracować i pieniądze. Możesz także wykonywać większość tych prac w domu. Oto dziewięć rodzajów zleceń zewnętrznych, które możesz rozważyć.

Praca w branży usługowej – Praca w branży usługowej wiąże się z wykonywaniem pracy dla klientów. Usługi serwisowe w branży restauracyjnej obejmują hosta / hostessę, kelnera / kelnera, bussera itp.

Inne zlecenia serwisowe obejmują współpracowników sprzedaży w punktach sprzedaży detalicznej i obsłudze klienta w centrach obsługi telefonicznej. Zaletą tych miejsc pracy jest to, że często pracują w niepełnym wymiarze godzin, a harmonogram może być elastyczny.

Możesz również spróbować znaleźć pracę serwisową w restauracji, która szczególnie ci się podoba, lub sklepie, w którym robisz zakupy.

Sezonowe oferty pracy – znalezienie pracy sezonowej na drugą pracę to świetny sposób na zarabianie pieniędzy w okresie roku, kiedy masz nieco więcej wolnego czasu.

Sezonowe prace obejmują pracę w charakterze osoby doręczającej w czasie wakacji, sezonowe prace handlowe, letnie festiwale, kurorty, przewodników, letnie obozy, sezonowe podatki, pracowników utrzymania szlaków i wiele innych.

Przeczytaj tutaj, aby uzyskać wskazówki dotyczące znalezienia idealnej pracy sezonowej .

Zadania opiekuńcze – Praca jako niania lub opiekunka dla małych dzieci może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy i elastyczny harmonogram. Możesz również szukać pracy opiekuńczej dla dorosłych, szczególnie osób starszych, lub osób niepełnosprawnych, które potrzebują różnorodnej pomocy.

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – Inną opcją jest rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a nie praca dla konkretnej firmy lub firm.

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej zabiera dużo czasu (i często dużo pieniędzy), więc może to nie być idealne dla wszystkich ludzi. Jeśli jednak pasjonujesz się projektem, możesz zdecydować się na tę trasę.

Ta opcja pozwala ci być odpowiedzialnym i zapewnia Ci pewną elastyczność w zakresie godzin.

Pamiętaj, że te kategorie nie obejmują wszystkich rodzajów drugiej pracy. Przeczytaj poniższą listę, aby uzyskać jeszcze więcej przykładów dobrych drugich zleceń.

Najlepsze drugie miejsca pracy

A – D

 • Programista aplikacji
 • Barman
 • Blogger
 • Kierowca autobusu
 • Business Coach
 • Centrum telefoniczne
 • Kasjer
 • Dostawca opieki nad dziećmi
 • Odkurzacz
 • Trener
 • Koder
 • Komik
 • Towarzysz dla osób w podeszłym wieku
 • Pracownik budowlany
 • Konsultant
 • Nauczyciel kształcenia ustawicznego
 • Craft Creator
 • Przedstawiciel Biura Obsługi Klienta
 • Wprowadzanie danych
 • Dostawa
 • Pies Walker
 • Zgrzewarka dojazdowa
 • Usługi drogowe i kurierskie

E – M

 • Odsprzedawca w serwisie eBay
 • Redaktor
 • Event Planner
 • Instruktor fitnessu
 • Sprzedawca pchli targ
 • Wprowadzanie danych Freelance
 • Freelance Graphic Designer
 • Programista Freelance / Programista aplikacji
 • Freelance Edycja wideo
 • Freelance Web Designer
 • Niezależny pisarz
 • Futures Trader
 • Grafik
 • Utrzymanie terenu
 • Domowy pracownik służby zdrowia
 • Host / Hostess
 • Recepcjonista Hotelu
 • Sprzątaczka
 • Ogrodnik
 • Kosiarka
 • Ratownik
 • Mediator
 • Medical Billing Service
 • Medical Transcriber
 • Musical Performer
 • Tajemniczy klient

N – Z

 • Nauczyciel szkoły wieczorowej
 • Malarz
 • Kalendarz imprez
 • Trener personalny
 • Osoba zajmująca się zawodowo pielęgnacją zwierząt
 • Opiekunka do zwierząt
 • Pieścić Walker
 • Fotograf
 • Programista
 • Korektor
 • Zarządca nieruchomości
 • Agent nieruchomości
 • Serwer restauracji
 • Pracownik sklepu detalicznego
 • Ocena wyszukiwarki
 • Ochroniarz
 • Starszy opiekun
 • Usuwanie śniegu / orka
 • Menadżer mediów społecznościowych
 • Nauczanie lekcji muzyki
 • Telemarketer
 • Sprzedaż biletów
 • Handlowiec
 • Transkrypcja (medyczna lub prawna)
 • Tłumacz
 • Agent biura podróży
 • Korepetytor
 • Edytor wideo
 • Wirtualny asystent
 • Waitstaff
 • Pracownik magazynu
 • Projektant stron internetowych
 • Fotograf ślubny / Videographer
 • Organizator ślubu
 • Weekendowy ogrodnik
 • Pisarz

Dodatkowe informacje

 • 15 zadań pobocznych, aby zarobić dodatkowe pieniądze
 • Nowe źródła dochodów pobocznych
 • Czy powinieneś dostać drugą pracę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *