8 kanałów youtube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

YouTube staje się coraz bardziej popularnym medium w branży marketingu. Warto pamiętać, że YouTube jest serwisem bardzo rozbudowanym. Posiada mnóstwo funkcji, które usprawniają pracę twórców i marketerów. Te, które są najmniej znane, postanowiłem przybliżyć Ci w tym artykule. Miłej lektury!

 1. Audio Library

Muzyka w filmach YouTube to odwieczny problem wszystkich twórców. Prawa autorskie nie pozwalają na wykorzystywanie większości popularnych utworów muzycznych  w swoich filmach (za wyjątkiem tzw. fair use) i monetyzowanie ich, czyli zarabianie na reklamach.

Aby pomóc twórcom filmów, YouTube stworzył bardzo obszerną specjalną bibliotekę utworów muzycznych i efektów dźwiękowych. Znajdziecie tu tysiące plików dobrej jakości! Można je, nie łamiąc praw autorskich, wykorzystywać w filmach YouTube i zarabiać na reklamach przed swoimi treściami.

Biblioteka audio jest dostępna pod linkiem www.youtube.com/audiolibrary .

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

2. Domyślne ustawienia przesyłania

Przesyłając film do YouTube, za każdym razem musisz wpisać metadane filmu, wybrać ustawienia reklam, upublicznienia statystyk… Czy wiesz jednak, że możesz ten proces przyśpieszyć? Wystarczy skonfigurować domyślne ustawienia przesyłania.

Za każdym razem, kiedy prześlemy nowy film, takie pola jak tytuł, opis, tagi czy monetyzacja będą już uzupełnione. Np. dla tytułu i opisu warto zastosować szablon schematu, którego używasz na kanale. Dla tagów – tagi ogólne dla Twojego kanału. Z kolei publiczne statystyki filmu warto wyłączyć.

Opcja domyślnych ustawień jest dostępna pod linkiem: www.youtube.com/upload_defaults

Możesz też wprowadzić te zmiany z poziomu YouTube: “Studio twórców” > Zakładka “Kanał” > Domyślne ustawienia przesyłania.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

3. Automatyczna moderacja komentarzy

Usuwanie wulgarnych czy też spamujących komentarzy to problem wszystkich dużych i średnich kanałów YouTube. Zarówno pod kątem ilości takich wpisów, jak i częstotliwości. Możemy jednak wspomóc nasze działania systemem moderacji komentarzy na YouTube, a dokładniej – automatycznie ukrywać komentarze zawierające wskazane przez nas słowa.

Funkcja jest dostępna pod linkeim: www.youtube.com/comment_management

Lub klasycznie: “Studio twórców” > Zakładka “Społeczność” > “Ustawienia społeczności” .

W polu automatycznych filtrów zauważysz funkcję czarnej listy słów. Wpisz tam oddzielone przecinkami zwroty , a komentarze je zawierające będą ukrywane.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

4. Link do wybranego momentu filmu

Pewnie spotkałeś się z sytuacją, że udostępniając film znajomym, chcesz wskazać na wybrany przez siebie moment filmu.

Wbrew pozorom wcale nie musisz dodatkowo pisać, którą minutę i sekundę filmu masz na myśli. Wystarczy, że klikniesz na odtwarzaczu YouTube prawym przyciskiem myszy i wybierzesz opcję “Kopiuj url bieżącego momentu”.

Otrzymasz link do tego filmu, którego odtwarzanie rozpocznie się właśnie od wybranej sekundy.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

5. Link do subskrypcji

Budowanie społeczności subskrybentów to jeden z najważniejszych elementów strategii prawie każdego kanału na YouTube. Aby uczynić to łatwiejszym, możesz wygenerować specjalny link do subskrypcji kanału. Przenosi on Internautę na stronę kanału i, jeżeli nie jest on subskrybentem, wyskoczy mu okienko z przyciskiem “subskrybuj”.

Jak taki link stworzyć? Wystarczy, że do adresu url swojego kanału dodasz wyrażenie “?sub_confirmation=1”.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

6. Supersubskrypcja

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoi subskrybenci mogą przeoczyć nowy film na Twoim kanale. Kiedy widz subskrybuje bardzo wiele kanałów, nie zawsze zauważy Twoją nową produkcję. Aby temu zapobiegać, zachęć Twoich widzów do włączenia funkcji “otrzymuj wszystkie powiadomienia”.

Tuż po prawej stronie od przycisku subskrybuj, znajdującego się na stronie kanału lub pod filmem, należy kliknąć ikonę koła zębatego. Pojawi się okienko z możliwością włączenia powiadomień o przesłaniu przez dany kanał filmów. Kiedy prześlesz film, widzowie z taką “supersubskrypcją” zawsze otrzymają powiadomienie o Twojej publikacji.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

7. Publiczne statystyki – także dla filmów Twojej konkurencji

Dla wielu twórców takie informacje jak średni czas oglądania filmu czy liczba udostępnień to pilnie strzeżona tajemnica. Czy wiesz jednak, że takie statystyki można zobaczyć dla większości filmów na YouTube? Pod filmem wystarczy kliknąć “więcej”, a następnie “statystyki”.

Jeżeli publikując film na YouTube, twórca nie odznaczy opcji “pokaż publiczne statystyki filmów”, będziemy mogli je zobaczyć.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

Co to znaczy utworzyć kanał na YouTube. Jak stworzyć i skonfigurować kanał na YouTube, aby nie doznał strasznego bólu

Poznaj YouTube

YouTube to platforma, na której co minutę dodaje się ponad 400 godzin filmów na różne tematy. Są one obserwowane i omawiane przez użytkowników z całego świata. Każdy może przesłać film na naszą stronę internetową. Wystarczy stworzyć kanał i postępować zgodnie z prostą zasadą: treść musi być zgodna z zasadami społeczności.

Przed utworzeniem kanału najlepiej dowiedzieć się, jak robią to inni. Oferujemy porady autorów, którzy osiągnęli już sukces na Youtube.

 1. Zwróć uwagę na małe rzeczy. Stworzenie kanału to nie tylko wymyślenie pomysłu i realizacja go. Musisz wybrać nazwę, ustawić ustawienia i zadbać o inne szczegóły. Tego kroku nie można pominąć, ale nie ma w tym nic skomplikowanego. Postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami, a odniesiesz sukces.
 2. Ułatw znalezienie filmów. Doświadczeni autorzy najpierw myślą o tym, jak widzowie będą szukać ich treści, a dopiero potem nadają nazwy swoim filmom, dodają do nich metadane i tworzą ikony. Im dokładniej odgadniesz prośby odbiorców, tym bardziej popularny będzie Twój kanał. Oczywiście jeden z Twoich filmów może stać się popularny bez tego wszystkiego, ale jeśli chcesz stabilności, lepiej postępować zgodnie z już sprawdzonymi wskazówkami.
 3. Zachowaj zainteresowanie odbiorców. Gdy tylko będziesz mieć własną publiczność, będziesz miał za zadanie utrzymać jej zainteresowanie. Można to zrobić na kilka sposobów. Na przykład widzom na pewno się spodoba, jeśli połączysz swoje filmy w listy odtwarzania i regularnie publikujesz treści.
 4. Interakcja z subskrybentami. Przyciąganie odbiorców to nie wszystko. Komunikuj się z subskrybentami tak aktywnie, jak to możliwe, nie tylko na YouTube, ale także na innych platformach społecznościowych. Twój kanał będzie miał naprawdę wiernych fanów.

Przykłady

Czy to prawda, że u200bu200bwirusowe wideo może sprawić, że Twój kanał będzie popularny przez długi czas?

Wirusowe wideo może zyskać dużą liczbę wyświetleń, a nawet cię uwielbiać, na przykład autora kanału GrumpyCat. Ale to nie gwarantuje dalszego sukcesu. Jeśli chcesz zdobyć lojalną publiczność, postaraj się, aby wszystkie Twoje filmy były równie interesujące. (Wideo w języku angielskim.)

Wybierz format swoich filmów, wymyśl koncepcję i postępuj zgodnie z nią.

Jeśli interesuje Cię wytrawny przykład kanału, sprawdź stronę Michelle Fan. Jej filmy zostały nakręcone niskim kosztem, ale w jednej koncepcji. (Wideo w języku angielskim.)

Opracuj strategię

Na początek zastanów się nad ogólną koncepcją kanału i zdecyduj, w którym kierunku będzie się on rozwijał. Sformułuj zestaw reguł i postępuj zgodnie z nimi zarówno podczas tworzenia i przetwarzania filmów, jak i podczas wybierania elementów tożsamości korporacyjnej.

Najważniejsze jest, aby szczerze kochać swoją pracę. Jeśli w ciągu roku stracisz zainteresowanie tym, co robisz, zniknie ono u Twoich subskrybentów. Również bądź oryginalny. Na YouTube praktycznie nie ma ramek i musisz z niego korzystać.

Aby zrozumieć, jak chcesz widzieć swój kanał, zadaj sobie następujące pytania:

 • Co chcę zaoferować widzom? Co dla mnie oznacza „sukces”?
 • Jaki będzie mój kanał gatunku? Czy inni autorzy pracują w tym gatunku? Które z nich lubię bardziej i dlaczego?
 • Kim są twoi widzowie
 • Jaki będzie mój kanał za pięć lat?
 • Jacy są moi ulubieni autorzy i dlaczego lubię ich prace?

Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci, gdy zaczniesz tworzyć filmy.

 • Zaplanuj nagrywanie i publikację i wprowadź je do kalendarza. Spójrz na to, co zaplanowałeś: czy będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie, nakręcenie i przetworzenie wszystkich tych filmów?
 • Pomyśl o projekcie swojego kanału. Jak będzie wyglądać jego znaczek i sztandar? Narysuj swoje pomysły i spróbuj je zrealizować.
 • Sprawdź raporty YouTube Analytics   i zdecyduj, które dane są dla Ciebie najważniejsze. Na przykład możesz śledzić sukces na podstawie liczby subskrybentów i czasu oglądania, stopnia popularności kanału w różnych krajach i wielu innych kryteriów.

Myśl przed siebie. Pomoże Ci to stworzyć kanał, który spodoba się widzom.

Porady

 • Bądź oryginalny
 • Rozważ wszystkie możliwe pomysły.
 • Wyznacz cele
 • Szkic
 • Zrób plan

Nazwa kanału

Jeśli zdecydujesz się utworzyć kanał, najpierw musisz dokładnie rozważyć jego nazwę. Po co zwracać na to tyle uwagi? To proste: z reguły nazwa pozostaje na kanale na zawsze. Dlatego poważnie podejmij jego wybór. Nie zapominaj, że nazwa jest również elementem tożsamości korporacyjnej. Powinien być powiązany z ogólną koncepcją i odzwierciedlać temat kanału.

Zobacz też:  Udzielanie korepetycji na rzecz pracowników osoby prawnej - czy można stosować kartę podatkową?

Zaloguj się na swoje konto YouTube, kliknij okrągłą ikonę w prawym górnym rogu, a następnie ikonę koła zębatego. Otworzy się strona, na której możesz utworzyć nowy kanał, zmienić nazwę istniejącego kanału i znaleźć jego identyfikator.

Nowy kanał musi zostać skonfigurowany. Połącz się ze swoimi kontami w mediach społecznościowych, ustaw opcje prywatności i wybierz ustawienia alertów. Warto również zastanowić się, czy chcesz użyć dodatkowych funkcji, na przykład dodać własne ikony. Jeśli tak, musisz przejść.

Następnie możesz zastąpić ikonę standardowego kanału i jego obraz tła, tworząc własny styl. Pozostaje dodać opis i powiedzieć, o czym jest twoja strona. Możesz to zrobić na karcie „Informacje o kanale”.

Porady

 • Pomyśl dokładnie o nazwie kanału.
 • Ustaw preferencje
 • Dodaj ikonę i obraz tła

Twój pierwszy film na YouTube

Utworzyłeś kanał i zastanowiłeś się, jak go rozwinąć. Czas załadować swój pierwszy film. Ważna wskazówka: zwróć uwagę na tytuł, opis i miniaturę filmu – w dużej mierze od nich zależy, czy widzowie zwrócą uwagę na film. Poniżej przedstawiono kilka zasad, których należy przestrzegać podczas publikowania.

 • Wybierz chwytliwe nazwy. Najczęściej widzowie decydują, czy obejrzeć film, czy nie, według jego nazwy. Dlatego rób nagłówki, aby zachęcały do u200bu200boglądania. Przeczytaj więcej o tym, jak wymyślić atrakcyjny tytuł wideo tutaj.
 • Dodaj opisy. W nich możesz powiedzieć, o czym jest film. Spróbuj umieścić najważniejsze informacje na początku: aby przeczytać cały opis, musisz go rozwinąć, a pierwsze dwa zdania są zawsze widoczne. Jeśli chcesz, możesz także dodać listę uczestników i twórców, link do swojej witryny, dane kontaktowe i inne informacje. Przeczytaj więcej o opisach tutaj.
 • Dodaj tagi. Podnieś je tak dokładnie, jak to możliwe. Jeśli tagi są poprawne, Twoje filmy będą łatwe do znalezienia. Pamiętaj, aby przestrzegać zasad naszej społeczności: dodawaj tylko tagi, które naprawdę odzwierciedlają treść filmu.
 • Wybierz swoje ikony ostrożnie. Ikona to pierwsza rzecz, jaką widzą widzowie, gdy znajdą Twój film. Zrób to, aby odzwierciedlało zawartość wideo i wyglądało równie dobrze na ekranach dowolnej wielkości. Nie zapominaj, że jeśli chcesz dodać własne ikony, musisz przejść procedura potwierdzenia kanału   . Przeczytaj więcej na temat miniatur wideo tutaj.
 • Użyj edytora wideo YouTube. Można w nim dodawać efekty do już pobranego filmu.
 • Dodaj podpowiedzi i adnotacje do swoich filmów. W nich możesz zapraszać widzów do oglądania innych filmów, kupowania produktów lub, na przykład, zasubskrybowania kanału.

Porady

 • Prześlij wideo
 • Upewnij się, że tytuł, opis i miniatura filmu pasują do siebie.
 • Podaj dokładne metadane
 • Dodaj wskazówki i adnotacje, aby przyciągnąć widzów do innych filmów

Miniatury odzwierciedlają treść wideo

Patrząc na ikonę prawie każdego filmu zrób to sam na kanale Threadbanger, możesz zobaczyć, co tym razem zrobi prezenter.

Dalszy rozwój kanału

Gdy Twój kanał zyska określoną liczbę subskrybentów, będziesz mieć nowe zadanie: utrzymać odbiorców. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

 • Zaplanuj swoje filmy. Widzowie mogą swobodnie oglądać kanał, jeśli wiedzą, kiedy czekać na nowe wersje. Możesz powiedzieć, w które dni publikujesz wideo w zwiastunie lub w samych filmach, a także na stronie głównej kanału – pozostawiając notatkę na obrazie tła. Pamiętaj, aby przestrzegać harmonogramu – to wzmocni połączenie z twoją publicznością. Dowiedz się więcej
 • Utwórz zwiastun kanału. Podobnie jak zwiastun filmu, jest potrzebny, aby zainteresować odbiorców. Pokaż, co masz najlepszego: to najlepszy sposób, aby zwrócić uwagę tych, którzy jeszcze nie subskrybowali Twojego kanału.
 • Uporządkuj swoje treści. Aby ułatwić widzom znalezienie na kanale tego, co ich interesuje, zbierz filmy na playlistach i uporządkuj je w sekcje. Lista odtwarzania to kolekcja, w której Twoje filmy są uporządkowane w określonej kolejności. Sekcje są potrzebne do grupowania filmów i list odtwarzania według tematów.

Wszystkie te wskazówki pomogą Ci przyciągnąć nowych subskrybentów, wydłużyć czas oglądania filmów i zostać popularnym autorem.

Porady

 • Utwórz harmonogram publikacji
 • Dodaj zwiastun kanału
 • Umieść filmy na listach odtwarzania i utwórz sekcje
 • Przykłady
 • Jak zamienić widzów w wiernych fanów
 • Cassandra Bankson i sWooZie udzielają wskazówek, jak przyciągnąć pierwszych setek subskrybentów.
 • Zwiastun kanału przyciąga uwagę widzów

Hosting filmów na YouTube poważnie się zmienił w życiu każdej współczesnej osoby. Nie jest tajemnicą, że dzięki jego pomocy i talentowi możesz nawet zarabiać pieniądze.

Co mogę powiedzieć, oglądając filmy ludzi, przynosisz im nie tylko sławę, ale także zarobki. Obecnie niektóre kanały zarabiają więcej niż ciężko pracujący w kopalni.

Ale bez względu na to, jak go po prostu weźmiesz i zaczniesz się wzbogacać w YouTube, nie będzie działać, przynajmniej musisz stworzyć ten właśnie kanał.

Instrukcje, które zostaną załączone poniżej, są niewykonalne, jeśli nie jesteś zarejestrowany w serwisie YouTube, więc jeśli nie masz konta, musisz je utworzyć.

Dla tych, którzy są już na YouTube i zalogowali się na swoje konta, istnieją dwa sposoby na ich utworzenie. Pierwszy:

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

Drugi jest nieco bardziej skomplikowany, ale musisz go znać, ponieważ w przyszłości przyda się:

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

To może być koniec artykułu, ponieważ po wykonaniu wszystkich powyższych kroków utworzysz nowy kanał YouTube, ale nadal powinieneś doradzić, jak go nazwać i w jakim celu.

 • Jeśli chcesz go stworzyć na własny użytek, to znaczy nie chcesz go promować i promować wśród mas całą zawartą na nim zawartość, możesz pozostawić domyślną nazwę – swoje imię i nazwisko.
 • Jeśli w przyszłości planujesz ciężko pracować, aby go promować, że tak powiem, powinieneś pomyśleć o nadaniu mu nazwy swojego projektu.
 • Ponadto specjalni rzemieślnicy podają nazwę, biorąc pod uwagę popularne zapytania. Odbywa się to, aby użytkownicy mogli łatwiej je znaleźć.

Chociaż rozważono teraz opcje nazewnictwa, warto wiedzieć, że nazwę można zmienić w dowolnym momencie, więc jeśli później wymyślisz coś lepszego, odważnie przejdź do ustawień i zmień.

Utwórz drugi kanał YouTube

Na YouTube możesz mieć nie jeden kanał, ale kilka. Jest to bardzo wygodne, ponieważ jeden można uzyskać do użytku osobistego, a drugi jest już rozkręcony na wszystkie możliwe sposoby, podczas układania tam swojego materiału. Co więcej, drugi jest stworzony całkowicie za darmo i prawie tak samo jak pierwszy.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

To wszystko, udało Ci się stworzyć swój drugi kanał. Będzie miał taką samą nazwę jak strona +. Aby przełączać się między dwoma lub więcej (w zależności od tego, ile ich utworzyłeś), musisz kliknąć znajomą ikonę użytkownika i wybrać użytkownika z listy. Następnie w lewym okienku wprowadź sekcję Mój kanał.

Tworzymy trzeci kanał na YouTube

Jak wspomniano powyżej, w YouTube możesz utworzyć dwa lub więcej kanałów. Jednak sposób utworzenia pierwszych trzech jest nieco inny od siebie, więc rozsądne byłoby opisanie sposobu utworzenia trzeciego osobno, aby nikt nie miał dodatkowych pytań.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

To wszystko. Postępując zgodnie z tymi instrukcjami, uzyskasz nowy kanał – trzeci. Jeśli w przyszłości chcesz zdobyć czwarty, po prostu powtórz podane instrukcje. Oczywiście wszystkie metody są do siebie bardzo podobne, ale ponieważ występują w nich niewielkie różnice, uzasadnione było wykazanie instrukcji krok po kroku, aby każdy nowy użytkownik mógł zrozumieć postawione pytanie.

Ustawienia konta

Mówiąc o tym, jak tworzyć nowe kanały na YouTube, głupotą byłoby milczenie na temat ich ustawień, ponieważ jeśli zdecydujesz się poważnie zaangażować w kreatywne działania na hostingach wideo, i tak musisz do nich zwrócić się. Jednak teraz nie ma sensu zastanawiać się nad wszystkimi ustawieniami, bardziej logiczne byłoby krótko opisać każdą konfigurację, abyś wiedział w przyszłości, w której sekcji można zmienić.

Wiesz już, jak wprowadzić ustawienia YouTube: kliknij ikonę użytkownika i wybierz element o tej samej nazwie z menu rozwijanego.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

Na stronie, która się otworzy, w lewym panelu możesz obserwować wszystkie kategorie ustawień. Zostaną teraz rozmontowane.

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

Informacje ogólne

Ta sekcja jest już dla ciebie boleśnie znana, możesz w niej stworzyć nowy kanał, ale poza tym jest w nim wiele innych przydatnych rzeczy. Na przykład po linku Opcjonalnie

Zobacz też:  Noworoczne postanowienia całej rodziny

Jak zacząć na YouTube? Poznaj 5 podstawowych kroków!

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcejNie ma najmniejszych wątpliwości, że do Internautów bardzo przemawia wizualna forma przekazu, połączenie treści z obrazem to najlepsze co można bowiem zrobić, aby uzyskać jeszcze większą liczbę fanów. Z roku na rok video, jako swoista forma rozrywki, święci coraz większy triumf i jeszcze lepiej się sprzedaje. Dlaczego więc i Ty nie możesz wykorzystać jego potencjału na własny użytek? Jest to jak najbardziej wskazane.

Jeśli chcesz rozpocząć zarabianie poprzez stworzenie własnego kanału musisz wiedzieć jak zacząć na Youtube, aby czerpać z tego satysfakcjonujące zyski.

Po pierwsze zastanów się co, dzięki swojemu kanałowi, chcesz osiągnąć, jakie stawiasz przed samym sobą główne cele.

Chcesz być bardziej rozpoznawalny? A może chcesz więcej sprzedawać? Albo jeszcze lepiej, połączyć obie te rzeczy i stać się szanowanym Youtuberem oglądanym przez tysiące osób? Dokładnie przemyśl, dlaczego chcesz rozpocząć przygodę z video, co ma Ci to przynieść. W ten sposób będziesz wiedział jak zacząć na Youtube i jakie pierwsze kroki wykonać.

Video nie zawsze pasuje do każdego rodzaju prowadzonego biznesu. Jeśli jednak uważasz, że dla Ciebie jest odpowiednie i pomyśl nad najlepszą drogą do osiągnięcia zamierzonego działania. Nagrania nie mogą być celem samym w sobie, muszą służyć czemuś większemu.

Jeśli już wiesz, jaka jest Twoja ogólna potrzeba i wiesz dlaczego chcesz zacząć na Youtube, zastanów się jak powinieneś ją dokładnie opisać. Co ma Ci przynieść sukces i jak konkretne chcesz osiągnąć postawione przed sobą cele. Tutaj dobrze jest więc wykorzystać metodę SMART, aby Twój cel był jasny mierzalny i dobrze określony w czasie.

Okej, jeśli Twój cel już się wyklarował, musisz wiedzieć do kogo Twoje video ma trafiać i jak zacząć na YouTube, aby trafiało ono do szerokiego grona odbiorców z danej grupy docelowej. To, do kogo będziesz mówił i jak mówił musi być z góry określone. Ten wybór będzie determinował dalsze postępowanie, formę przekazu, treść, stronę wizualną itp.

Jeśli już trochę czasu jesteś w biznesie online,  z pewnością wiesz, do kogo Twoje treści na codzień trafiają. Potraktuj Youtube jako wizualny newsletter i kolejny kanał do komunikacji z odbiorcami.

Jest on na tyle ważny, że Ty sam stajesz się żywą reklamą swojej marki dlatego zawsze pamiętaj, że Twój wygląd czy sposób mówienia powinien być w pełni dostosowany do danej grupy docelowej.

Zastanawiałeś się jak zacząć na Youtube w kontekście strategii działania i danego modelu dystrybucji?

Cel i odbiorcy to jedna strona medalu. Jest jeszcze strategia. To ona pozwala podjąć konkretne kroki, aby osiągnąć zamierzony sukces. Jeśli decydujesz się na założenie kanału na Youtube zastanów się, czy te działania mają mieć charakter krótko czy długofalowy. Taka decyzja bowiem nakreśli kolejne posunięcia i pokaże jak zacząć na Youtube w kontekście danej koncepcji.

Youtube to zdecydowanie najpopularniejsza platforma video na świecie. Praktycznie każdy e-biznesmen może być pewien, że trafi tutaj na odbiorców, którzy będą zainteresowani jego treściami, a w konsekwencji zakupem produktów i usług. Z Youtube korzystają praktycznie wszyscy użytkownicy Internetu. Każdy znajdzie tutaj to, czego szuka.

Kolejna kwestia jak zacząć na Youtube tyczy się planu dystrybucji treści. Ta platforma jest o tyle wygodna, że już za niewielką kwotę pozwala promować własne treści przez platformę reklamową.

Musisz dobrze się zastanowić, który model dystrybucji będzie dla Ciebie najbardziej opłacalny.

Bierz pod uwagę nie tylko możliwości dotarcia do grupy docelowej ale również koszty producji wideo i inne czynniki składające się na kampanię.

Jak zacząć na Youtube dzięki wyborze odpowiednich treści i zbudowania własnego kanału? Od tego zależeć będą późniejsze wyniki Twojego online biznesu.

Wybór dobrego formatu dla video wbrew pozorom wcale nie jest sprawą trywialną. Przecież to właśnie obrazem masz oddziaływać na percepcje swoich odbiorców. To on , w połączeniu z treścią, ma Cię zaprowadzić do sukcesu.

 Format to pochodna kilku innych czynników takich jak odpowiednie określenie celu, grupy docelowej, dobór kampanii itp. Dopiero po tych krokach zdecydujesz jak zacząć na Youtube poprzez decyzję o tym, jak Twoje filmy będą wyglądać.

Wypisz sobie wszelkie skojarzenia, emocje i wszystkie informacje, które chcesz przekazać odbiorcom. Zapisz wszystko, co w danych filmie musi być zawarte. Pamiętaj, że dobre prowadzenie kanału na Youtube jest jak sprawnie działający blog.

Każda, zamieszczona treść musi być dobrze sprawdzona i dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Youtube szczyci się kanałami, na których użytkownicy, najczęściej w formie tutoriali, komunikują się ze swoimi odbiorcami. To jednak z najpopularniejszych form przekazu.

Ważne jest, aby dopasować Twój przekaz do przyjętego formatu tak, aby odpowiadał oczekiwaniom widzów, a jego oglądalność cały czas rosła. Oczywiście każdy uczy się na błędach. Jeśli coś nie wychodzi, nie należy się zrażać, tylko wypróbować inną formę video.

Twoje firmy muszą być autentyczne, pokazywać żywego człowieka, który faktycznie ma coś ciekawego do przekazania i chce się tym podzielić z innymi.

Lista kanałów z YouTube, które warto śledzić. Vlogi, podcasty itp. 08.06.2011 – Forum

Witajcie,Tak mnie natchnęło na to, że fajnie by było zrobić jakąś listę kanałów YouTube, które mają partnershipa, a ich prowadzący regularnie wrzucają na YT swoje nowe filmy.

Czasami to lepsza odskocznia od oglądania telewizji: siadasz, włączasz co chcesz, bawisz się i wracasz do zajęć. Bardzo modne ostatnio stały się właśnie takie kanały, wykonane półprofesjonalnie show domorosłych utalentowanych.

Pozbawione reklam, sztywnych zasad rynku („o tym show nie zrobimy, to się nie sprzeda”), często też edukujące, pozwalające zgłębić jakieś tematy.

Ja rzucam pomysł, jak wam się spodoba – zróbmy burzę mózgów i przygotujmy piękny wstępniak. Proponuję podzielić listę na dwa elementy: polskie i zagraniczne.

Polskie:

Baśka Blog – Oczywiście klasyka gatunku, wieloletnia polska vlogerka, jeśli potrafimy wyłączyć mózg – świetna zabawa. Przymknijmy oko na prostotę podanej treści, potrafi bawić swoją rubasznością i wulgarnością!http://www.youtube.com/user/BaskaTiVi

Niekryty Krytyk – Niekryty z pewnością ma jakiś pomysł na siebie, potrafi poruszyć bardzo istotne tematy i widowiskowo je wyśmiać, jednak ma także dużo gorsze momenty, kiedy jest po prostu… żenujący. Mimo tego, warto się przyjrzeć.http://www.youtube.com/user/Macfra84

Matura to bzdura – Bardzo sprawnie wyreżyserowane i pocięte pytania do publiczności. Z pewnością pomaga w dowartościowaniu się, gdy patrzymy jakie imbecyle chodzą po świecie. Bardzo denerwujący prowadzący, który po sukcesie tego kanału prawdopodobnie ma się za boga wszechświata :)http://www.youtube.com/user/MaturaToBzduraTV

Zagraniczne:

FreddieW – Freddie zdecydowanie jest świetnym gościem, który zna się na efektach specjalnych, każdy jego film to nowe bajery sypiące się z ekranu, które sprawiają że zastanawiamy się: 'cholera, to jeszcze amatorskie, czy już profesjonalne?'. Dodatkowym plusem jest fakt, że do każdego filmu dołączony jest film 'making of'. Pojawiają się też fajne laseczki, ciężkie bronie i dużo zabitych terrorystów.http://www.youtube.com/user/freddiew

Ray William Johnson – Chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy vlogów internetowych w USA. Ray prowadzi kanał oparty na prostych zasadach: każdy jego film to trzy filmiki okraszone jego komentarzem. Osobiście uwielbiałem, chociaż ostatnio niestety zszedł z poziomu.http://www.youtube.com/user/RayWilliamJohnson

Greg Benson – i jego komediowy kanał 'Mediocre Films' jest wg. mnie bardzo silnie lśniącą gwiazdą youtube.

Greg na co dzień grywa w reklamach i zajmuje się statystowaniem w filmach – jako part time job, prowadzi ten kanał, świetnie się przy tym bawiąc.

Wykreował kilka charakterystycznych postaci i prowadzi akcję robienia chlewa gdzie się da. Chlewa z klasą i stylem.http://www.youtube.com/user/MediocreFilms

Jacks Films – Młody chłopak, którego kanał skupia się na robieniu parodii – parodiuje wszystko i wszystkich: inne kanały, filmy, seriale, siebie, NYAN Cata. Polecam szczególnie jego parodię Dextera, piękne! Chłopak organizuje to wszystko bardzo amatorsko, ale wychodzi mu to bardzo dobrze i jest wg. mnie jednym z bardziej obiecujących vlogerów.http://www.youtube.com/user/jacksfilms

Mysteryguitarman – Osobiście do mnie nie trafia, ni to muzyk, ni człowiek od efektów specjalnych, ale zdobył dużą popularność i rozumiem, że może się podobać. Nie mogło go tu zabraknąć.http://www.youtube.com/user/MysteryGuitarMan

Zobacz też:  5 zabaw w domu, które rozwiną kreatywność u dziecka

FPS Russia – Kanał dla wszystkich fanatyków broni palnej. W każdym odcinku recenzja innego sprzętu do pozbawiania życia, dużo ciekawostek i bardzo fajne wykonanie. Polecam gorąco!http://www.youtube.com/user/FPSRussia

EpicMealTime – Jeśli lubisz oglądać jak wyglądają potrawy, po których czopują się arterie, to kanał dla Ciebie: 40 tysięcy kalorii w jednej potrafie? Nie ma sprawy.

Zdolności kulinarne na żenująco niskim poziomie połączone z zasadą: owińmy mięso mielone bekonem, wsadźmy to do kurczaka, wsadźmy kurczaka w świnię i pieczmy polewając olejem i Danielsem! Pamiętaj, więcej bekonu i Jacka Danielsa!http://www.youtube.com/user/EpicMealTime

To tyle ode mnie, prawdopodobnie znam tego jeszcze więcej, ale w tym momencie jedyne co mi przyszło do głowy właśnie tutaj przedstawiłem. Mam nadzieję, że ktoś doceni te parenaście minut, które zajęło mi opisanie i zebranie wszystkich materiałów do kupy i nie pozwolicie spaść tematowi. Na prawdę cholernie warto oglądać niezależne kanały na YouTube, są świeże, zabawne, ciekawe!

Jak wybić się na YouTube w 2020 – [5 METOD] – Szybkielajki.pl

Chcesz dowiedzieć się jak wybić się na YouTube ale nie wiesz od czego zacząć?

Nic w tym dziwnego pieniądze czy uznanie rówieśników to tylko kilka z benefitów płynących z bycia popularnym YouTuberem.

Pytanie jak się wybić pojawia się bardzo często na forach, w komentarzach czy prywatnych wiadomościach do twórców.

Czy w 2019 dalej można wybić się na yt?

Postanowiliśmy to sprawdzić i przygotowaliśmy zaawansowany poradnik, który powinien przeczytać każdy początkujący YouTuber.

Zachęcamy również do obejrzenia naszego filmu na YouTube który wizualnie przedstawia podstawowe algorytmy panujące w serwisie.

Dowiecie się z niego przede wszystkim co tak naprawdę dają lajki, czy liczba subów dalej ma znaczenie i jak szybko nabijać wyświetlenia pod filmami.

 • Dlaczego nie warto robić kanału na siłę?
 • Mimo wszystko przy zakładaniu kanału warto kierować jest się zasadą, robię to co lubię w innym przypadku cała frajda tworzenia przepadnie a co za tym idzie zniknie też chęć na robienie filmów.
 • Na YouTube ważna jest wytrwałość i konsekwentne dbanie o widzów co realnie przekłada się na wyższe zasięgi i szybszy rozwój.
 1. Kanały robione dla wyświetleń
 2. Mimo wszystko w 2019 powstało bardzo dużo kanałów firmowych, które nie mają żadnego związku z zabawą a jednak odnoszą one sukcesy.
 3. Zwykle są to kanały popularnych firm lub twórców, którzy mają ogromne doświadczenie w marketingu i wiedzą jakie treści przypadną widzom do gustu.
 4. Jeżeli nie masz pomysłu co nagrywać na yt, poniżej przygotowaliśmy 4 pomysły, które możesz dowolnie rozwinąć.

Gry

Jeszcze kilka lat temu nagrywanie filmów z gier było bardzo popularne szczególnie w środowisku dzieci i młodzieży. To właśnie gry przyniosły sławę i pieniądze wielu popularnym YouTuberom.

 • Obecnie trend na bycie graczem wraca o czym świadczy liczba widzów chcących oglądać gameplaye np z Minecrafta.
 • Niestety po zmianach w 2017 na skutek praw autorskich została nałożona demonetyzacja filmów z gier.
 • Wielu twórców było zmuszonych do utworzenia nowych formatów takich jak rozrywka czy lifestyle, które są obecnie najpopularniejszym rodzajem treści na YouTube.

Nie oznacza to jednak, że nagrywanie gier jest zabronione. W 2019 gry na YouTube dalej cieszą się ogromnym zainteresowaniem i mimo demonetyzacji wielu twórców kontynuuje nagrywanie swoich serii. 

Najlepszym przykładem jest gra Minecraft, która dała popularność nawet największemu twórcy na YouTube czyli PewDiePie.

Możesz rozważyć robienie filmów z Twojej ulubionej gry.

 1. Warto wiedzieć
 2. Pamiętaj że w grach najbardziej liczy się osobowość i komentarz.
 3. Widzowie oglądają graczy ponieważ są zabawni i dostarczają im rozrywki po ciężkim dniu w szkole czy pracy.

Będąc let’s playerem przez długi czas będziesz miał co nagrywać a w najgorszym przypadku zmienisz grę na inną.

Pokazuj emocje, bądź żywy i dynamiczny a na pewno zostaniesz nagrodzony subem za swój wysiłek.

Poradniki

 • Czy wiesz, że poradniki to jeden z pierwszych rodzajów treści, który pojawił się na YouTube?
 • Młodsi czytelnicy mogą tego nie wiedzieć ale w 2007 najpopularniejsi twórcy na polskim YouTube opierali swój content na poradnikach.
 • Osoby takie jak Kamil Scheicht czy Spryciarze osiągały rekordowe wyniki oglądalności a wszystkie filmy z tagiem poradnik lub how to były promowane na stronie głównej.
 • Obecnie poradniki dalej dobrze się klikają, dowodem tego jest kanał 5 Sposobów na (w przeszłości Spryciarze) na, który w 2019 poszedł o krok dalej i utworzył jeszcze więcej pod-kanałów o tematyce how to.
 • Zajmują się oni teraz poradnikami kulinarnymi, technicznymi, motoryzacyjnymi a także budowlanymi.
 • W tym rodzaju treści, ważna jest doskonała jakość, dźwięk i oprawa wizualna.
 1. Warto wiedzieć
 2. Filmy z kategorii poradniki zwykle nie należą do najdłuższych przez co zarabia się na nich najmniej. 
 3. Wiele twórców by wydłużyć film i zarobić jeszcze więcej robi serie w których zamieszczają od 5 do 10 szybkich porad zamiast jednej konkretnej.

Pozwala im to częściej pojawiać się w proponowanych czy karcie na czasie.

Poradników nigdy za wiele, więc jeżeli jesteś kreatywny i zaradny może być to dla Ciebie idealna droga do wybicia się na YouTube!

Transmisje live

 • Zdecydowanie rok 2018 był rokiem pato streamerów zaczęło się od głośnej dramy Rafonixa, podczas której doszło do ostrej wymiany zdań między jego przyjaciółmi.
 • Relacjonował on sylwester na żywo w stanie upojenia alkoholowego.
 • Wiele osób robiących swoje transmisje live na YouTube spopularyzowało ten rodzaj treści.
 • Popularni streamerzy tacy jak Medusa, Rafonix, Daniel Magical opierają swoją popularność właśnie na lajwach.
 •  Dodatkowym atutem przemawiającym za streamowaniem na YouTube jest promocja ze strony serwisu.
 • Wydarzenia na żywo są znacznie chętniej polecane przez serwis niż filmy czy wiadomości w karcie społeczność.
 • Ponadto transmisje live są najbardziej dochodowym zajęciem na YouTube.
 • Liczne dotacje od widzów czy reklamy w trakcie trwania pozwalają zarobić twórcom nawet od 5 do 10 tysięcy złotych dziennie!
 • Takie zarobki dostępne są nawet dla osób nieposiadających 300 tysięcy subskrypcji.
 • Przyjmuje się, że od 2 do 5 tysięcy osób live jest wstanie wygenerować podobne efekty.

Warto wiedzieć

Transmisje live to dobry pomysł na kanał, ich minusem jest jednak mała kontrola nad tym co się dzieje.

W przeciwieństwie do filmów transmisje na żywo nie mogą być reżyserowane. W transmisji live liczy się szczerość, charyzma i osobowość.

Jeżeli jesteś taką osobą nie musisz mieć świetnego sprzętu. Załóż kanał i zacznij nadawać.

Rozrywka

 1. Najpopularniejsza kategoria filmów na YouTube a zarazem jedna z najbardziej dochodowych.
 2. Kanały o tematyce rozrywkowej i lifestyle w 2019 przekroczyły wszelkie granice popularności i rekordy subskrypcji.

 3. Dobrym przykładem jest kanał Lord Kruszwil, który po utracie poprzedniego kanału zyskał ponad milion subskrypcji w niecały miesiąc!

Obecnie najpopularniejszy w polsce twórca opierający kanał na rozrywce to Friz.

Jego filmy są oglądane nawet 80 milionów razy w miesiącu.

Ten typ kanału mimo, że wydaje się prosty do stworzenia jest bardzo wymagający. Pierwszym trudnym elementem do spełnienia jest systematyczność i charyzmatyczny twórca.

By kanał tego typu rozwijał się dobrze wymagany jest minimum jeden film dziennie o nawet 20 minutowym czasie trwania.

Bardzo ciężko jest wymyślać tak dużo kreatywnych pomysłów by zaspokoić każdego widza.

Kolejne wyzwanie to pieniądze. By robić tak dużo materiałów potrzebny będzie montażysta na pełen etat i operator kamery.

Bez tych osób nie dość, że będziesz musiał wymyślać ciągle scenariusze, nagrywać to jeszcze montować po godzinach.

 • Warto wiedzieć
 • Pamiętaj, że treści rozrywkowe są często oglądane przez dzieci a YouTube promuje tylko kanały family friendly.
 • Musisz ograniczyć przekleństwa do minimum, przemoc i inne treści dla dorosłych również nie są wskazane.
 1. Oczywiście samo nagrywanie treści rozrywkowych jest przyjemne.
 2. Możesz na przykład nagrywać testy jedzenia, Q & A czy vlogi a twój kanał będzie się rozwijał.
 3. Weź przykład z twórców jak Friz, Blow czy Rezi jeżeli chcesz robić to dobrze.

Kogo promuje algorytm YouTube?

 • Mimo tego, że wiesz już jaki rodzaj treści tworzyć i co nagrywać na swój kanał musisz pamiętać, że YouTube to wielka wyszukiwarka treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *