5 aplikacji przydatnych w pracy korepetytora

Co właściwie oznacza “zdalne nauczanie”?

Nauczanie za pośrednictwem kamery internetowej łączy tradycyjne aspekty nauczania (ćwiczenia, lekcje, powtórki itp.) i możliwość pracy w domu.

 • Dzięki technologii cyfrowej możesz dotrzeć do uczniów z całego świata, a także dowiedzieć się czegoś o nowoczesnych gadżetach elektronicznych.
 • Dla wielu rodziców na pewno ma znaczenie fakt, że nauczyciel zna nowoczesne technologie.
 • Rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są obecnie nowoczesne technologie: jeśli nauczyciele chcą być na czasie i dodawać pewne umiejętności do swojego CV, powinni zaoferować wsparcie akademickie i korepetycje za pośrednictwem kamery internetowej.

1. Mniej Scholastycznie

Korepetycje przez kamerę internetową stają się coraz bardziej popularne. Wielu uczniów ma problemy z nauką.

    Dla wielu uczniów przyczyną trudności z niektórymi przedmiotami było to, że nie dogadywali się ze swoimi nauczycielami.

Zdania uczniów są podzielone, że nauczyciel się na nich uwziął albo kompletnie nie zwraca na nie uwagi, co prowadzi to tego, że nie chcą być częścią społeczności w szkole. Z drugiej strony, usługi korepetycji online są dla ucznia o wiele bardziej spersonalizowane, a praca na komputerze jest o wiele mniej formalna niż praca w klasie.

Istnieją również korzyści z posiadania adresu e-mail lub adresu Skype korepetytora.

5 aplikacji przydatnych w pracy korepetytora

Zarówno dzieci jak i dorośli mogą czerpać korzyści z korepetycji (Źródło: Unsplash)

Zamiast zachowywać się w sposób czysto formalny, osoby uczące się mogą łatwiej skontaktować się ze swoim korepetytorem, co jest znacznie mniej stresujące dla ucznia. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy zmagają się z pracą domową lub nie rozumieją czegoś, co im powiedziano w klasie.

Wiek nauczycieli również może mieć znaczenie: nauczyciele oferujący korepetycje przez kamerę internetową są zwykle dość młodzi (od 20 do 30 lat), co również zmniejsza różnicę wiekową między uczniami i nauczycielami. Nauka przez kamerę internetową umożliwia zarówno zabawną i poważną wymianę zdań, jak i lekcje indywidualne.

2. Elastyczne Godziny

Elastyczność jest jedną z największych zalet korepetycji przez kamerę internetową. Sprawy są mniej skomplikowane, ponieważ Twój grafik nie jest tak napięty.

Wyobraź sobie, że kończysz pracę o 16, a masz lekcję o 18. Udzielając lekcji „na żywo” nie byłbyś w stanie odbyć godzinnej lekcji w tym czasie. Dzięki korepetycjom przez kamerę internetową wystarczy włączyć komputer i rozpocząć nauczanie.

Jeśli masz wolną godzinę, zawsze możesz skorzystać z usługi czatu, aby szybko zaplanować zaimprowizowaną lekcję z uczniem.

Najpopularniejsze pory nauczania to:

 • Popołudnia
 • Weekendy
 • Wakacje i ferie
 • Święta państwowe
 • Wieczory

Dzięki możliwości zdalnego nauczania, nawet jeśli jesteś na wakacjach w innym kraju, możesz pozostać w kontakcie ze swoimi uczniami i uczyć według planu.

3. Zdalne Nauczanie jest Tańsze

Jeśli rzucisz okiem na stronę SuperProf, zobaczysz, że korepetycje przez kamerą internetową są na ogół tańsze niż tradycyjne zajęcia prywatne.

Dlaczego?

Gdy nauczyciele nie muszą płacić za transport, mogą pobierać mniejszą opłatę. Co jest dla Ciebie korzystne.

5 aplikacji przydatnych w pracy korepetytora

Ludzie lubią korepetycje przez kamerkę internetową, ponieważ są tańsze niż zwykłe korepetycje (Źródło: Unsplash)

Rodzice chętnie płacą mniej, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość wyboru korepetytorów z całego świata.

Zajęcia przez kamerę internetową są również dobrą okazją do uczenia kilku uczniów jednocześnie. Za pomocą programów takich jak Skype możesz organizować wideokonferencje i prowadzić zajęcia wyrównawcze dla grup uczniów.

Chociaż tego rodzaju zajęcia mogą pomóc rodzicom zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nauczyciel może mieć mniejszą stawkę, pozwala także korepetytorom dotrzeć do większej liczby uczniów. W związku z tym, że uczniowie z całego kraju zmagają się z trudnościami w szkole, będziesz mieć coraz więcej uczniów.

Ponadto nie musisz inwestować w tradycyjne materiały dydaktyczne, takie jak artykuły papiernicze, ponieważ będziesz pracować cyfrowo. Dzięki ćwiczeniom online i MOOC możesz planować zajęcia bez konieczności wyjmowania portfela.

Internetowe wsparcie akademickie to świetne rozwiązanie dla uczniów z całego kraju, którzy chcą posunąć się naprzód lub nadrobić zaległości.

Zobacz też:  Trendy w nauce języków obcych

4. Wybór Najlepszych Korepetytorów z Całego Świata

Jako nauczyciel potrzebujesz naprawdę dobrego profilu, jeśli chcesz, aby rodzice brali Cię pod uwagę.

Wielu rodziców, przy wyborze korepetytora, głównie kieruje się tym, czy nauczyciel posiada specjalistyczną wiedzę i dobrą umiejętność słuchania.

Musisz jednak być kimś więcej niż dobrym nauczycielem. Niektórzy z potencjalnych uczniów ocenią Cię wyłącznie na podstawie Twoich kwalifikacji. Jeśli posiadasz kwalifikacje z dobrych uniwersytetów lub profesjonalne certyfikacje nauczycielskie, możesz świetnie poradzić sobie jako korepetytor przez kamerę internetową.

W rzeczywistości rodzice z mniejszych miast i wsi w całym kraju często mają trudności ze znalezieniem mentora o dobrych kwalifikacjach. I tutaj zdalne nauczanie okazuje się naprawdę przydatne: za pomocą komputera rodzice mogą skontaktować się z wykwalifikowanymi nauczycielami z całego kraju.

Możesz uczyć niemal każdego przedmiotu za pośrednictwem kamery internetowej, w tym:

 • Języków obcych (gramatyka, czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie, itd.)
 • Matematyki (włączając rozwiązywanie równań, algebrę, statystykę, geometrię, itd.)
 • Fizyki, Chemii, Biologii
 • Filozofii
 • Geografii
 • Muzyki
 • Ekonomii

5 aplikacji przydatnych w pracy korepetytora

Jeśli nie jesteś pewien, jak zarobić pieniądze podczas studiów, udzielanie korepetycji może być odpowiedzią! (Źródło: Unsplash)

Możesz pomóc uczniom szkół podstawowych i liceum przygotować się do egzaminów (ósmoklasisty lub maturalnego) lub pomóc uczniom mającym trudności z nadrobieniem zaległości.

5. Najlepszy Użytek z Nowoczesnej Technologii Podczas Nauki Online

Internet to fantastyczny wynalazek. Wraz z pojawieniem się nowych technologii byliśmy w stanie zrewolucjonizować sposób uczenia się. Dawno minęły czasy niekończącego się przeszukiwania podręczników i ich przepisywania. Za pomocą samego komputera możesz wysyłać dokumenty do swoich uczniów za pomocą kilku kliknięć.

Aby komunikować się ze swoim uczniem przez Internet, możesz użyć kilku następujących metod:

 • Usługi czatu z udostępnianiem plików (Skype, Messenger, WhatsApp itp.)
 • Użycie poczty e-mail (Yahoo, Gmail, Onet itp.)

Top 5 aplikacji do nauki matematyki od Preply

5 aplikacji przydatnych w pracy korepetytoraKażdego dnia aplikacji mobilnych na telefon przybywa, tworzone są coraz to bardziej funkcjonalne odpowiadające potrzebom ich użytkowników. Należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie aplikacje możemy zainstalować na swoim tablecie czy smartfonie, bowiem różnorodność systemów operacyjnych multiplikuje ilość aplikacji dedykowanych konkretnym systemom. Mimo wszystko wybór wśród aplikacji mobilnych jest ogromny.

Wiele z nich pisanych jest celom rozrywkowym, część ma zadanie ułatwić nam poszczególne czynności, w tej też grupie znajdują się aplikacje edukacyjne, poprzez których używanie możemy wspomóc się w  nauce, uczyć języków, czy też matematyki.

W przypadku matematyki kalkulator staje się nam zbędny, jeśli zainstalujemy sobie w telefonie aplikacje obliczeniową obsługującą użytkownika kompleksowo, począwszy od dodawania i odejmowania, na całkach skończywszy. Szereg aplikacji mobilnych z pozoru o walorach rozrywkowych również służy edukacji.

Pośród tej grupy aplikacji znajduje się wiele gier i zagadek logicznych, które ćwiczą nasza kondycję mózgu, gimnastykując mózg i skłaniając do wysiłku.

Tym samym w przyjemny sposób możemy się uczyć, powtarzać, główkować nie odczuwając, iż się uczymy. Do takich należy szereg gier jak Minecraft, Angry Birds, Krokodyl, Zapal żarówkę, czy Om nons i wiele innych.

Z myślą o najmłodszych tworzone są specjalne aplikacje edukacyjne rozwijające zdolności matematyczne już na poziomie elementarnym. Jedną z aplikacji opartej na grze matematycznej jest Math Ops.

To ciekawa gra matematyczna z Pingwinami z Madagaskaru dla najmłodszych, których zadaniem jest pomoc bohaterom gry w rozwiązywaniu zagadek i realizacji misji. Podobną grą serwującą każdego dnia inne zadania trenujące nasza pamięć, spostrzegawczość i wnioskowanie jest Lumosity.

Pośrednio pomagającą w matematyce jest zabawa w programowanie z KODU. Zaletą Kodu jest fakt, iż jest to aplikacja darmowa i po polsku. Na różnych poziomach możemy programować ciekawe gry komputerowe i nie tylko.

Nawet dla przedszkolaków dostępne są aplikacje Kids Colors, gdzie poprzez dopasowywanie kształtów i kolorów możemy kształtować swoje zdolności logicznego myślenia. Rozrywkową grą matematyczną jest Math Commands. Zestrzeliwując pingwiny musimy rozwiązywać szereg równań. Znacznie łatwiej jest zmobilizować się do obliczeń chcąc wygrać i grać więcej, pokonując poziomy gry niżeli siedząc z zeszytem.

Zobacz też:  Platformy e-learningowe

Rozrywki z  matematyką w tle nie brakuje także dla dorosłych i młodzieży. Poza szachami w sieci za pośrednictwem telefonu możemy zagrać w sudoku, jak i tantrix czy shut the box itp., szybkie gry matematyczne i logiczne.

Nauce matematyki sprzyja wizualizacja, jak i duża ilość wykonanych ćwiczeń. Aby uczyć się skutecznie warto poświecić odpowiednią ilość czasu na utrwalanie wiedzy w drodze ćwiczeń, zadań. W sieci dostępnych jest wiele zbiorów zadań do pobrania zupełnie bezpłatnie i legalnie. Internet pozwala mieć zawsze pod ręką odpowiedni zestaw ćwiczeń czy podręcznik online.

Nie trzeba ze sobą dźwigać różności, wystarczy mieć przy obie telefon komórkowy, smartfon czy tablet z dostępem do internetu, bądź z plikami ściągniętych materiałów dydaktycznych. – Nauka matematyki w każdej wolnej chwili może być doskonałym przerywnikiem w pracy czy w trakcie zajęć domowych.

Codzienna dawka, nawet niewielka w postaci kilku ćwiczeń przez telefon pozwoli nam utrwalić wiadomości wcześniej poznane. W tej roli świetnie spisują się aplikacje mobilne, które są imitacją mini kursu z matematyki.

Oczywiście poza edukacyjnymi aplikacjami mającymi na celu omówienie, zaprezentowanie zagadnień z matematyki wraz zestawem zadań praktycznych na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do nauki matematyki przydatnych nie tylko uczniom i pasjonatom ale i wykwalifikowanym matematykom – dodaje Preply (korepetycje z matematyki – Gdańsk).

Bycie matematykiem nie zobowiązuje do znajomości wszelkich wzorów na pamięć, danych z tablic matematycznych itp. temu służą pomoce takie jak zbiory wzorów, tablice matematyczne, czy kalkulator obliczający rozmaite funkcje. W dobie komputerów i aplikacji mobilnych nie sposób pominąć pomocy online właśnie dla matematyków.

Wśród najpopularniejszych aplikacji wymienić warto oprogramowanie 2+2, jak również Pitagoras 2000. korzystanie z aplikacji mobilnych jest praktyczne, wygodne. Dzięki nim możemy oszczędzić wiele czasu na obliczeniach.

Zaglądając do zasobów aplikacji możemy skorzystać z bazy wzorów, jak i ich wyprowadzeń. Poprzez wprowadzenie w odpowiednie miejsca danych możemy uzyskać wykresy funkcji i wiele wyników skomplikowanych działań.

Takim operacjom służy między innymi aplikacja iMathematics. Aplikacja obejmuje teorię z zakresu geometrii, algebry jak i arytmetyki. Poza teorią, kalkulatorem dostępne są tez quizy, które szybko i przyjemnie sprawdzą nasza wiedzę matematyczną.

To jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do nauki matematyki i stosowania matematyki.

Z aplikacji matematycznych korzystają najczęściej uczniowie szkół stad też programy takie jak Solution obejmują podstawy jak pomoc w obliczaniu boków, pól itp. Mimo, ze wydaja się banalne, służą pomocą wielu początkującym matematykom. Darmową aplikacją dla bardziej zaawansowanych operujących macierzami i algorytmami jest Maxima. Pozwala prowadzić skomplikowane obliczenia różniczek, uprościć wyrażenia algebraiczn,e jak i stworzyć wykres 3d.

Euklides i Algorytm Euklidesa to dwa małe programiki do obliczeń. W przypadku algorytmu pozwala on obliczyć współczynnik NWD, czyli największy wspólny dzielnik dwóch liczb.

Aplikacje takie jak Graph i Wykresy2D to doskonałe programy do tworzenia wizualizacji wykresów funkcji.

Godnym uwagi jest tez program Calcul posiadający wiele poziomów zaawansowania oferujący liczne zadania do obliczeń rachunkowych, głównie na ułamkach zwykłych.

Gcompris jest programem dla dzieci w wieku już od dwóch lat. Nauka matematyki poprzez ciekawe  zagadki i zadania. Nazwy aplikacji często dokładnie wskazują na zawartość, jak chociażby aplikacja Ułamki czy Tabliczka mnożenia. Wiele z nich to aplikacje wyspecjalizowane, ale poza nimi na rynku jest wiele aplikacji kompleksowych, w których możemy zarówno obliczyć pole koła, jak również funkcję potęgową, bądź narysować wykres 3d funkcji parabolicznej.

– Zdecydowana większość aplikacji jest darmowa, niektóre tylko wymagają drobnej opłaty za poziomie od kilku złotych do kilkudziesięciu za uzyskanie dostępu do pełnej wersji. Często wersja demonstracyjna dostępna bezpłatnie jest ograniczona w czasie lub opcjach, bądź zapełniona reklamami.

Niektóre z aplikacji umożliwiają stworzenie profili osobistych i współzawodnictwo czy komunikację z innymi użytkownikami aplikacji. Personalizacja i archiwizacja swoich obliczeń to popularna funkcjonalność wśród aplikacji webowych.

Zobacz też:  Dzieci - zagrożenia w sieci

Bez wątpienia aplikacje mobilne uatrakcyjniają sposób nauki, niektórych wspierają w ćwiczeniach, pomagają wizualizacji zadań- dodaje Preply, oferująca m.im korepetycje z matematyki w Gdańsku.

– Niestety, są też osoby których aplikacje te rozleniwiają. Warto jednak korzystać z aplikacji, które właśnie po to powstały aby nam umilić naukę, uprościć pracę. Niesamowicie duży wybór pozwala wybrać te aplikacje, które są dla nas najlepsze. Czasem kryterium kluczowym jest język obsługi, a czasem grafika, bądź kompatybilność z systemem operacyjnym. Warto dodać, iż mimo ze większość aplikacji dostępna jest po angielsku to łatwy intuicyjny sposób obsługi aplikacji pozwala bez problemu wykorzystać jej zasoby i możliwości także osobom angielskiego nie znającym – dodaje Preply, oferująca m.im korepetycje z matematyki w Gdańsku.

Przeczytaj też artykuł: „Czy matematyka to tylko skomplikowane obliczenia?”

Najlepsze aplikacje do nauki języków obcych na Androida

Bezapelacyjnie najciekawszą i najlepszą aplikacją do nauki języków obcych jest Duolingo. Ten prawdziwy kombajn językowy oferuje możliwość nauki większości popularnych kodów porozumiewania się, a wszystko to jest wspierane przez nowatorskie metody tłumaczeń – również te oparte na naszym głosie. Aplikacja w toku ćwiczeń może poprosić nas o wypowiedzenie na głos tłumaczenia, lub tekstu widniejącego na ekranie. Jest to zatem program rozwijający kilka sfer naszych umiejętności językowych – od znajomości zasad gramatycznych, aż po trenowanie wymowy trudniejszych fraz. Jednak i kilka innych z przetestowanych przez nas aplikacji wartych jest Waszej uwagi. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim Memrise za wiele różnorodnych kursów dostępnych w aplikacji, a także HelloTalk za najbardziej naturalny sposób nauki – rozmowę na żywo z innymi użytkownikami znającymi język, którego chcemy się uczyć, znacznie lepiej od nas samych.

Duolingo

Zdecydowany zwycięzca naszego zestawienia to prawdziwy kombajn językowy. Aplikacja oferuje tyle trybów nauki, że początkujący użytkownik mógłby się w tym łatwo pogubić.

Program aktywnie analizuje nasze postępy w nauce języka i prezentuje je w formie punktowej oraz procentowej.

Tak prosty przelicznik umiejętności pozwala ogólnie ocenić nam, ile jeszcze brakuje do zadowalającego nas poziomu wiedzy z zakresu wybranego języka.

Foto: Komputer Świat

Duolingo potrafi dostosować się do poziomu użytkownika, co nie oznacza, że pierwszy kontakt z programem będzie okupiony koniecznością przebijania się przez zadania nieatrakcyjne dla tych, którzy w wybranym języku potrafią się już choć trochę porozumiewać.

Test wyrównawczy daje możliwość oceny przez program naszych kompetencji językowych i dostosowanie „poziomu wtajemniczenia”.

Prezentacja ćwiczeń powiązanych z konkretnymi umiejętnościami językowymi w formie drzewka pozwala z kolei na prostą ocenę przez użytkownika tego co już potrafi, a czego jeszcze musi się poduczyć.

Duolingo wyjaśnia zasady gramatyczne, przypomina słówka (a także proponuje nowe), sprawdza nasze rozumienie tekstu oraz mowę „native speakera”, umiejętności tłumaczenia, a także wymowy. Jest to zatem bardzo wszechstronna propozycja dla osób, które chcą codziennie, w prosty sposób, uczyć się języka lub po prostu przypominać sobie niektóre zagadnienia, które ulatują z czasem.

W programie pojawiają się też dodatkowe ćwiczenia sprawdzające, dzięki którym możemy zyskać nieco więcej punktów. Ważny jest również aspekt społecznościowy aplikacji – możemy np. konkurować z naszymi znajomymi w kwestii doskonalenia naszej znajomości danego języka.

Foto: Komputer Świat

Obsługa aplikacji nie jest skomplikowana – wszystkie informacje prezentowane są w zrozumiały sposób, a interfejs jest bardzo czytelny.

Co istotne, program działa szybko i stabilnie nawet na słabszych urządzeniach.

Wszystko to powoduje, że Duolingo jest naprawdę świetnym wyborem zwłaszcza dla osób, które systematycznie podchodzą do języka i chcą się go uczyć codziennie – choćby przez kilkanaście minut.

 • Pobierz aplikację Duolingo

Memrise

Memrise to prosty, aczkolwiek bardzo pomocny program z ogromną ilością niestandardowych i bardzo różnorodnych kursów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *